R5 2600 sistemde format sonrası yavaşlama

Stailen

Hectopat
Daha fazla  
Format atalı neredeyse 1 ay oldu ve sistemde gözle görülür bir şekilde yavaşlama ve performans kaybı söz konusu.
Sitelerin geç yüklenmesi, herhangi bir klasöre girince simgelerin gecikmeli olarak gelmesi gibi sorunlar yaşıyorum.
Harddisk sağlıklı çalışıyor (ilk kez bugün 7-8 dakika %100 kullanım oldu)
Sistemin sıcaklık değerleri normal.
Virüs taraması yapıldı bir sorun yok.
Sistemi yoran bir program gözükmüyor.
Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 2600.
MSI Armor RX570.
3000MHz 8 GB RAM.
B350M-A anakart.
1TB HDD WD 7200RPM.
650W.
(Konuyu 2. kez açıyorum çünkü bir sonuç elde edemedim.)

Format atalı neredeyse 1 ay oldu ve sistemde gözle görülür bir şekilde yavaşlama ve performans kaybı söz konusu.
Sitelerin geç yüklenmesi, herhangi bir klasöre girince simgelerin gecikmeli olarak gelmesi gibi sorunlar yaşıyorum.
Sistemin sıcaklık değerleri normal.
Virüs taraması yapıldı bir sorun yok.
Sistemi yoran bir program gözükmüyor.
Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 2600.
MSI Armor RX570.
3000MHz 8 GB RAM.
B350M-A anakart.
1TB HDD WD 7200RPM.
650W.
(Konuyu 2. kez açıyorum çünkü bir sonuç elde edemedim.)

Windows 10 da HDD düzgün çalışmıyor SSD alırsanız eski halinden daha hızlı olur.

Bahsettiğiniz durum diskten kaynaklanıyor. Alabilecek bütçeniz var ise en azından işletim sistemini kurabilecek boyutta ve mümkünse kaliteli bileşen kullanan markaların ürünlerinden bir SSD almanızı öneririm. :)

Bahsettiğiniz durum diskten kaynaklanıyor. Alabilecek bütçeniz var ise en azından işletim sistemini kurabilecek boyutta ve mümkünse kaliteli bileşen kullanan markaların ürünlerinden bir SSD almanızı öneririm. :)
öncelikle teşekkürler, format öncesi söz konusu değildi formattan sonra yavaşlaması HDD oldugu için olağan mı

öncelikle teşekkürler, format öncesi söz konusu değildi formattan sonra yavaşlaması HDD oldugu için olağan mı
Sonuçta HDD'ler ve SSD'ler arasında çalışma mantıklarından dolayı bariz bir hız farkı bulunuyor.

HDD'niz %100 çalışmasına rağmen bir şeyleri yetiştiremiyor gibi görünüyor. :) Ancak formattan sonra yavaşlamanın asıl nedenini doğrudan %100 isabet ile söylemek pek mümkün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı