R5 2600 sistemde mavi ekran hataları

Halil Biirden

Hectopat
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknisyeni
Merhaba arkadaşlar.
Son günlerde çok fazla mavi ekran hatası almaya başladım bunun gibi hatalar:
BAD_POOL_CALLER, DPC_WATCHDOG_VIOLATION, MEMORY_MANAGEMENT gibi hatalar alıyorum, gerçekten çok canım sıkıldı. Donanımsal olarak bir hata olmayacağını düşünüyorum ama henüz bir çözüm bulamadım.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, iyi forumlar.

Minidump:

Sistem:
  • Windows 10 Pro 64 Bit
  • AMD Ryzen 5 2600 six-Core
  • Radeon RX 580
  • ASUS B450M-K (BIOS henüz güncel)
  • Corsair Vengeance 3000 MHz 8*2 RAM
Forumu pek kullanmayı bilmiyorum, bir hata yaptıysam kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt RAM ile ilgili bir hata var kesinlikle Memtest86 yapın.

Diğer dosyalar boş gibi gözüküyor ya da ben kaçırıyorum. RAM belleğiniz kesinlikle ömrünü doldurmuş gibi. Bu test 3-6 saat belleğe göre sürebilir.

Sizde bakar mısınız hocam? @KojiroHyuga04

Direkt RAM ile ilgili bir hata var kesinlikle Memtest86 yapın.

Diğer dosyalar boş gibi gözüküyor ya da ben kaçırıyorum. RAM belleğiniz kesinlikle ömrünü doldurmuş gibi. Bu test 3-6 saat belleğe göre sürebilir.

Sizde bakar mısınız hocam? @KojiroHyuga04
Anlıyorum geçen windows bellek tanımlamadan bakmıştım sorunlu donanım diye hata aldım ama aklımda ki soru şu RAM 2 yıl bile olmadı nasıl böyle bozuldu.

Deneyin hocam bir kaybımız olmaz.
Teşekkürler cevabınız için iyi sahurlar.
RAM'leri söküp temizledikten sonra Windows bellek tanınlama yaptım bir hata vermedi ama mavi ekran devam etti şu an dün geceden belli Memtest açık durum hu.
RAM'leri söküp temizledikten sonra Windows bellek tanınlama yaptım bir hata vermedi ama mavi ekran devam etti şu an dün geceden belli Memtest açık durum hu.

Dosya Ekleri

• IMG_20210428_090538.jpg
    IMG_20210428_090538.jpg
    228,6 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı