R5 2600 sistemde oyunda ekran gidiyor

ceyhun45

Decapat
Yer
Libya
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
AMD Radeon RX 590
Anakart
ASUS TUF B450 Pro Gaming
İşlemci
R5 2600
Oyunu açıyorum direkt ekran bir bozulma ile ya da direk gidiyor. Aynısını 5 ay önce yaşamıştım ve garantiye verdik. Yine geldi bu hata. Virüs taraması yaptım virüs yok. Sürücü güncel idi. Sürücüyü yeniden yüklemeyi denedim olmadı. Windows bellek tanılama ile belleği taradım ama sorun tespit edilemedi. Garantiye vereceğiz ama yine de sorun ekran kartında olmayabilir. Ve bu spike olayı oyunda değilken oluyor. Bu normal mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-05-21 231855.png
    Screenshot 2022-05-21 231855.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Ekran kartına yakın zamanda macun değişimi yaptınız mı? Soğutucuyla temas ettiğine emin olun ve değişim yapmadıysanız macun değiştirin.

Macun işlemci ile soğutucu arasında değil miydi? Yani ekran kartına sürüldüğünü hatırlamıyorum?

Ekran kartının da termal macunu vardır, işlemciyle benzer sıklıkta değiştirilmesi gerekir, yapımı basittir vidaları sök eski macunu temizle mümkünse tiner ve peçete veya kolonya ve peçete ile, daha sonrasında değiştir, yardım için video içeriklere bakabilirsin. Eğer ki uzun zamandır sistemi kullanıyorsan macunun hiç değişmediğini varsayıyoruz sorun bununla alakalı olabilir bir yerden sonra macun kireç gibi kurur ve parçalanır.

ilk çözüm olarak bunu deneyelim.

Ekran kartının da termal macunu vardır, işlemciyle benzer sıklıkta değiştirilmesi gerekir, yapımı basittir vidaları sök eski macunu temizle mümkünse tiner ve peçete veya kolonya ve peçete ile, daha sonrasında değiştir, yardım için video içeriklere bakabilirsin. Eğer ki uzun zamandır sistemi kullanıyorsan macunun hiç değişmediğini varsayıyoruz sorun bununla alakalı olabilir bir yerden sonra macun kireç gibi kurur ve parçalanır.

ilk çözüm olarak bunu deneyelim.
2 yıl 6 aydır bu bilgisayarı kullanıyorum aynı olayı 5 ay öncede yaşadım. Belki ondan olabilir ama ekran kartı boşta 30-39 derece. Normal mi bilmiyorum. Hiç termal macun değiştirmedik ne işlemci ne de ekran kartında. Ama değiştirmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı