Çözüldü R5 2600 sistemde oyunlar çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erkamxrq

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Asus Geforce Gtx 1660
İşlemci: Amd Ryzen 5 2600
Anakart: Asus B450M-K
Ram: Crucial Ballistix 8GB 3000Mhz CL15 Sport - G-Skill Ripjaws 8GB 3000Mhz CL16
SSD: Crucial BX500 480GB - PNY C3030 500GB M.2
RAM
16gb
Ekran kartı
Asus Geforce GTX 1660
Anakart
Asus Prime B450M-K
İşlemci
AMD RYZEN 5 2600
Öncelikle merhaba. Bilgisayarımda ASUS GeForce GTX 1660 ekran kartı, R5 2600 işlemci var ve bilgisayarım dün termal macun değişimi, genel bakım için tamirciden döndü. Geldiğinden beri bilgisayarımda hangi oyunu açsam 5,6 dakika sonra ansızın çöküyor. Aynısı Opera tarayıcı ve Spotify'da da oldu. Sorun nedir acaba ben bir anlam veremedim fikirleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunda çökme durumu yaşadınız mı?
Evet maalesef. Çözüm bulamadım hala.

Sorunu çözdüm arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. İlk öncelikle sorunun hangi parçadan kaynaklı olduğunu öğrenmek için WinDbg programını kullandım ve ramden kaynaklandığın tespit ettim. Daha sonra memtest yaptım ve 14.000 hata bulundu. Sorunun bios ayarlarından olup olmadığın kontrol etmek için bios ayarlarımı sıfırladım ve daha sonra 4 kere memtest uyguladım. Hiç problem çıkmadı. Aynı sorunu yaşayan bir arkadaş olursa yazdıklarımı deneyebilirler.
Öncelikle merhaba. Bilgisayarımda ASUS GeForce GTX 1660 ekran kartı, R5 2600 işlemci var ve bilgisayarım dün termal macun değişimi, genel bakım için tamirciden döndü. Geldiğinden beri bilgisayarımda hangi oyunu açsam 5,6 dakika sonra ansızın çöküyor. Aynısı Opera tarayıcı ve Spotify'da da oldu. Sorun nedir acaba ben bir anlam veremedim fikirleriniz nelerdir?
Bilgisayarcı bir şey çalmış olmasın?

Aynı sistemin asus rx580 8 gb ekran kartı var termal macun vs. değiştirdim. Hogwarts, RDR2 gibi oyunlarda hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Sadece termal bakımıysa kendiniz değiştirseydiniz keşke.

Aynı sistemin asus rx580 8 gb ekran kartı var termal macun vs. değiştirdim. Hogwarts, RDR2 gibi oyunlarda hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Sadece termal bakımıysa kendiniz değiştirseydiniz keşke.
İlk kendim yapmayı denedim ama yapamadım. Ekran kartını vs. sökünce baya sıkıntı yaşadım. Termal macun işlemini kendim yaptıktan sonra pcyi çalıştıramadım zaten başta götürme sebebimde buydu. Adam bana işlemcinin bi pini yamulmuştu ama düzelttim ayrıca parçaları yanlış takmışsın ondan açılmamış dedi.

Driverler falan güncel mi?
Hangi parçanınkini soruyorsunuz?

İlk kendim yapmayı denedim ama yapamadım. Ekran kartını vs. sökünce baya sıkıntı yaşadım. Termal macun işlemini kendim yaptıktan sonra pcyi çalıştıramadım zaten başta götürme sebebimde buydu. Adam bana işlemcinin bi pini yamulmuştu ama düzelttim ayrıca parçaları yanlış takmışsın ondan açılmamış dedi.

Kötü olmuş şanssızlık. İşlemci ile ilgili pek bilgim yok malesef yardımcı olamayacağım. Anlayan arkadaşlar yardımcı olur belki.

Ekran kartı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı