R5 2600 sistemde Valorant düşük FPS

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Valorant'ta düşük FPS alıyorum nedeni ne olabilir? Sistemim:
RX 580 8 GB.
Ryzen 5 2600.
MSI B450M Dragon.
16 GB DDR4 3000MHz RAM.
Özel oyunda 200 civarı alırken DM ya da normal maça girince 80 100'e düşüyor. Sürücülerim güncel oyun ayarları 1080p en düşükte.

10 20 fps fark etti hocam ama yine de az
Diskiniz nedir? Bende HDD olduğu için çok drop yiyorum ve benzer sistemli fakat SSD'li arkadaım daha yüksek FPS alıyor.

Adata SU630'a yüklü yanında 500 GB HDD de var.
Msi Afterburner ile baktığınızda işlemci ve ekran kartı kullanımı % olarak kaç seviyelerinde? Belki işlemci'den kaynaklıdır. Sonuçta işlemci odaklı bir oyun.

Ekran kartı 95 civarı işlemci 30-50 arasındaydı.
Gerçekten çok garip bende de aynı sistemin RX 570'li hâli var. 10 gün sonra eve döneceğim, şu an şehir dışındayım. O zaman eskiden aldığım FPS'leri alamıyorsam güncelleme ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Sistemde bir sorun yok gibi duruyor. CPB kapalıysa açıp deneyin bir de, FPS biraz artacaktır. Benim aklıma gerçekten başka bir şey gelmedi şu an. @Yener K.'u etiketleyeyim belki Yener hocamın aklına bir şey gelebilir.

Başka fikirleriniz var mı arkadaşlar.
Gerçekten çok garip bende de aynı sistemin RX 570'li hâli var. 10 gün sonra eve döneceğim, şu an şehir dışındayım. O zaman eskiden aldığım FPS'leri alamıyorsam güncelleme ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Sistemde bir sorun yok gibi duruyor. CPB kapalıysa açıp deneyin bir de, FPS biraz artacaktır. Benim aklıma gerçekten başka bir şey gelmedi şu an. @Yener K. 'u etiketleyeyim belki Yener hocamın aklına bir şey gelebilir.
Şu ana kadar hep aynıydı özel oyunda 200 civarı ama maça girince 80 90'lara kadar düşüyor anlayamadım bir türlü.

Geri
Yukarı