R5 2600 sisteme çoğu zaman ekran kapanıp ses geliyor

junglerderler

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Sizlerden öncelikle bana vaktinizi ayırıp yardımcı olan arkadaşlarımıza şimdiden teşekkür ederim.

Konu şöyle ki bilgisayarım aldığımdan beri ilk açılışta bir titreşim oluyor sallanıyor bu birkaç saniyelik ve düzeliyor.
Her neyse asıl sorunum şu bazı zamanlarda üst üste bazı zamanlarda günde bir haftada bir belli belirsiz 2 senedir bilgisayarım bir anda ekran gidiyor şarkı dinliyorsam şarkı takılıyor cızzz ediyor müzik ve sonrasında ekran gider gitmez bilgisayarımın içinde cız cız cız cız cız sürekli ben reset tusuna basana kadar istersen 1 saat boyunca ses geliyor ve reset atınca düzelip bilgisayar açılıyor. Tamamen belli belirsiz anlarda genelde ilk açılışta ama bazen de oyun oynarken sorunu tespit etmek adına HDD'yi söktüm öyle çalıştırdım ve hem HDD'ye hem de SSD'ye CrystalDiskInfo ile tarattım sorun yok gözüküyor fakat sorun devam ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum dostlarım.

Mainboard: Gigabyte Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 - BIOS güncel.
CPU: AMD Ryzen 5 2600 AM4 3.4GHz 19MB önbellek 6
GPU: Gigabyte Radeon RX590 Gaming 8 GB GDDR5 256 bit ekran kartı.
RAM: 2x8 XPG 8 GB Spectrix D41 RGB kırmızı 3000MHz CL16 DDR4.
HDD: Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5 inc SATA 3
SSD: Adata 240 GB SATA.
PSU: Cooler Master 600W.

Sorun ekran kartında olabilir.
RAM'ler ve HDD SSD dışında sistem tıpatıp aynı.
Bende de buna benzer sıkıntılar var.
Ekran titremiyor ancak oyun oynarken falan görüntü gidiyor ve ekran kartı fanları Full hızda dönüyor.
PSU'ya kadar her şeyimiz aynı.
DDU ile programı silip yüklemeyi deneyin bir umut düzelir.
Bu sorunu bende 2 yıldır yaşıyorum çözümü yok sanırım çok araştırdım.

Sorun ekran kartında olabilir.
RAM'ler ve HDD SSD dışında sistem tıpatıp aynı.
Bende de buna benzer sıkıntılar var.
Ekran titremiyor ancak oyun oynarken falan görüntü gidiyor ve ekran kartı fanları Full hızda dönüyor.
PSU'ya kadar her şeyimiz aynı.
DDU ile programı silip yüklemeyi deneyin bir umut düzelir.
Bu sorunu bende 2 yıldır yaşıyorum çözümü yok sanırım çok araştırdım.
aynen birebir sorun cidden rahatsız edici bazen günlerce olmuyor bazen üst üste aynı gün oluyor yani zamanında iyi para verdim cok rahatsız etti hayır tam olarak arızalı parcayı bilsem değiştiricem ekran kartı olmasında nasıl tespit edebilirim bunu power suplymi yetersiz geliyor acaba

Hocam anlamak imkansız gibi.
Ekran kartı sıkıntı çıkarıyor hatta bilgisayarı açında WattMan hatası veriyor ama ekran kartında sıkıntı olsa sadece görüntü giderdi.
Sesler falanda gidiyor garip bir hata.
valla sağol dostum ram testini yaptım hddyi cıkardım ssd yi cıkardım sorun yine oluyor ekran kartında ışık yanıp sönüyor güç ışığı özelligi var buda anormal güç olarak geçiyormuş. Yani ya power suply enerjisini anormal veriyor yada anakart enerjiyi dağıtamıyor

Vallahi sağ ol dostum RAM testini yaptım HDD'yi cıkardım SSD'yi cıkardım sorun yine oluyor ekran kartında ışık yanıp sönüyor güç ışığı özelligi var bu da anormal güç olarak geçiyormuş. Yani ya Power suply enerjisini anormal veriyor ya da anakart enerjiyi dağıtamıyor.

Sorun tıpatıp aynı çözümünü bulursanız gerek 10 yıl sonra olsun etiketlerseniz sevinirim bende sizi etikteleyeceğim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı