R5 2600 sisteme ekran kartı önerisi

Kerim BAYKAL

Centipat
Bu sisteme ekran kartı önerir misiniz ve yanlış yaptığım bir şey var mı?

Screenshot_20200106-223654_Vatan.jpg

aynı sistem bende mevcut 2060 super veya 2070 tavsiye ederim+kasanızı 650w güç kaynağına çevirmeniz daha iyi olur gelecekte yine bir kart alırsanız diye

O zaman 2060 alabilirsiniz. Bütçenize uygun ve performans olarak AMD’nin bu fiyat bandındaki GPU’larına karşı başarılı.

İçerisinde 650W PSU bulunan MB511 model kasayı seçin. En fazla 100 TL kadar pahalıya gelir sanırım. Onun dışında SSD çok düşük kalmış. Önerim SSD için ayrılan bütçe 2 katına çıkarılıp SX8200 alman. Yaptığın bu değişiklerle sistem fiyatı ekran kartsız 3500 kadar oluyor. Ayriyeten Vatan’dan toplama zorunluluğun yoksa indirim yokken Vatan’a yaklaşma. Örneğin aynı performansta RAM’i 150TL ucuza alabiliyorsun. Gibi gibi. Ekran kartı olarakta eğer yeterse 2060 yetmezse 1660Ti . AMD tarafında yeterse RX5700 yetmezse direk NVIDIA diyebilirim. Fakat AMD tercihi yaparken çıkabilecek driver sorunu vesaire bilerek yap. Neyse iyi forumlar :) .

Not: Ramin nerede o fiyata olduğunu soracak olursan, Amazon.com.tr’ye bakabilirsin. 433 TL gibi bir fiyata satılıyor 3GHz CL16 RAM. (Overclock ile ben 3400Mhz CL16 çalıştırdım.)

İçerisinde 650W PSU bulunan MB511 model kasayı seçin. En fazla 100 TL kadar pahalıya gelir sanırım. Onun dışında SSD çok düşük kalmış. Önerim SSD için ayrılan bütçe 2 katına çıkarılıp SX8200 alman. Yaptığın bu değişiklerle sistem fiyatı ekran kartsız 3500 kadar oluyor. Ayriyeten Vatan’dan toplama zorunluluğun yoksa indirim yokken Vatan’a yaklaşma. Örneğin aynı performansta RAM’i 150TL ucuza alabiliyorsun. Gibi gibi. Ekran kartı olarakta eğer yeterse 2060 yetmezse 1660Ti . AMD tarafında yeterse RX5700 yetmezse direk NVIDIA diyebilirim. Fakat AMD tercihi yaparken çıkabilecek driver sorunu vesaire bilerek yap. Neyse iyi forumlar :) .

Not: Ramin nerede o fiyata olduğunu soracak olursan, Amazon.com.tr’ye bakabilirsin. 433 TL gibi bir fiyata satılıyor 3GHz CL16 RAM. (Overclock ile ben 3400Mhz CL16 çalıştırdım.)

Screenshot_20200107-191026_Vatan.jpg

Peki böyle olur mu ?
SSD mi küçük tutmamın sebebi fazla birşey yüklemiycem o yüzden küçük hafızalı aldım.

1660 Ti için o kadar para vermek yanlış. O paraya 2060 alınır. Kasa olarak da MB511 alabilirsin. Güç kaynağı dahil olarak da satılıyor, hava akışı olarak da güç kaynağı olarak da daha iyi.

bende 1660ti için o parayı çok buluyorum. Benim tavsiyem sata ssd yerine 50 lira daha verip m2 almanız. Parçaları vatandan almak yerine nerde ucuzsa ordan alıp 1660ti yerine 5700 xt almanız. En az 300 lira artırabilirsin vatan yerine nerde ucuzsa ordan alman.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı