R5 2600 Sisteme Soğutucu Tavsiyesi

bed0v1

Decapat
Daha fazla  
Sistemi alalı 4 ay kadar oldu. Isınma değerleri benimle aynı sistemi kullanan diğer kullanıcılara göre gayet iyi fakat bu konuda bayağı takıntılıyım. Bu sisteme max 250TL bandında soğutucu önerebilir misiniz? Çok fazla olmadığı sürece 250 TL'yi geçebilirim. (Stok kullanıyorum şu anda)

Anakart: Gigabyte B450M S2H
İşlemci: R5 2600
Kasa: Corsair Carbide 275R

Aynı işlemci bende de var, soğutma konusunda ben de takıntılıydım. Kasanın hava akışı kötü olduğu için 80 derecelere kadar yaklaşıyordu. Gittim sıvı soğutma aldım 400 liraya.
Ama inan bana pratikte bir farkı olmadı. Olay sadece gördüğün rakamlar. OC yapmıyorsan ve aşırı yüksek sıcaklıklara çıkmıyorsa boşuna para harcama derim.

Aynı işlemci bende de var, soğutma konusunda ben de takıntılıydım. Kasanın hava akışı kötü olduğu için 80 derecelere kadar yaklaşıyordu. Gittim sıvı soğutma aldım 400 liraya.
Ama inan bana pratikte bir farkı olmadı. Olay sadece gördüğün rakamlar. OC yapmıyorsan ve aşırı yüksek sıcaklıklara çıkmıyorsa boşuna para harcama derim.
O paraya kasanı değiştirsen her şey düzelirdi :D

Sorunun kasada olduğunu sonradan farkettim :)
Şu an ön panel açık kullanıyorum gayet serin çalışıyor. İçeri toz giriyor ama temizlerim sorun değil.
Bak onun için öndeki cam ya da pleksi hangisi mecvutsa matkapla delikler açıp daha sonra toz filtresi takarak modifiye edebilirsin hem tozlanmanın biraz önüne geçmiş olursun hemde görüntü açısından kapağı açık kullanmak kadar kötü durmaz :D bende de cooler master masterbox lite 5 vardı 70-80 derece arasındaydı oyunlarda hatta bazen daha yüksek değerlere çıkıyordu. Kasayı MB511 ile değiştirdikten sonra Division 2 de bile 60 derecelerde geziyor stok soğutucuyla.

Bak onun için öndeki cam ya da pleksi hangisi mecvutsa matkapla delikler açıp daha sonra toz filtresi takarak modifiye edebilirsin hem tozlanmanın biraz önüne geçmiş olursun hemde görüntü açısından kapağı açık kullanmak kadar kötü durmaz :D bende de cooler master masterbox lite 5 vardı 70-80 derece arasındaydı oyunlarda hatta bazen daha yüksek değerlere çıkıyordu. Kasayı MB511 ile değiştirdikten sonra Division 2 de bile 60 derecelerde geziyor stok soğutucuyla.
Rastlantıya bakın ki bende de MasterBox Lite 5 var ve MB511 almayı düşünüyordum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı