R5 2600 uyumlu sıvı soğutma önerisi

karacac

Centipat
Arkadaşlar benim sistemim böyle buna sıvı soğutma almak istiyorum. Sizce hangisi iyi, kötü? Ben bilmediğim için danışmak istedim sizlere.
Adsızz.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa hava akışı iyiyse kendi stok fanı bile yeter. Ha yetmezse kule tipi soğutucu alın. Bence sıvı soğutmaya ayıracağınız bütçeyi ekran kartına ayırın ve XFX almayın. Isınan bir model olduğu söyleniyor. Yine de kendiniz araştırın forumda.

Bu işlemci için sıvı soğutmaya bir ödeme yapmanın gerekliliği yoktur diyorum. Güzel bir hava soğutma yeterli olacaktır. Fiyatlar stok durumuna göre değişiyor. Arctic'in eSports Duo modeli çok başarılı ama fiyatı yükselmiş durumda. DARK'ın ürünleri bu bağlamda tercih edilebilir, incelemeleri de mevcut. İncehesap'ın da Gaming gecesi kapsamında MSI Core Frozr S soğutucusuna indirim uyguladığı oluyor, takip etmek lazım.

Bunun yanı sıra; sıcaklık durumunuzu komple etkileyen faktörler vardır. PSU doğru bir güç sunamıyorsa, kasa iyi hava alamıyorsa-sirkülasyon iyi değilse, kasanın konumu sıkıntılı ise haliyle sıcaklıklar artacaktır. Paylaştığınız içerikte de PSU-Kasa seçimi olarak önerilmeyecek bir ikiliden yana tercih kullanmışsınız.

Bu işlemci için sıvı soğutmaya bir ödeme yapmanın gerekliliği yoktur diyorum. Güzel bir hava soğutma yeterli olacaktır. Fiyatlar stok durumuna göre değişiyor. Arctic'in e-Sports Duo modeli çok başarılı ama fiyatı yükselmiş durumda. Dark'ın ürünleri bu bağlamda tercih edilebilir, incelemeleri de mevcut. İncehesap'ın da Gaming gecesi kapsamında MSI Core Frozr S soğutucusuna indirim uyguladığı oluyor, takip etmek lazım.

Bunun yanı sıra; sıcaklık durumunuzu komple etkileyen faktörler vardır. PSU doğru bir güç sunamıyorsa, kasa iyi hava alamıyorsa-sirkülasyon iyi değilse, kasanın konumu doğru değilse haliyle sıcaklıklar artacaktır. Paylaştığınız içerikte de PSU-Kasa seçimi olarak önerilmeyecek bir ikiliden yana tercih kullanmışsınız.

PSU olarak şunu buldumda nasıl sizce iyi mi?

PSU olarak şunu buldumda nasıl sizce iyi mi?

FSP iyi bir marka ama direk giriş modeline yönelmek doğru bir tercih olmaz, eksiklikleri var. Şu aralar High Power için çok güzel bir indirim mevcut:

Link: High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı (HPE-600BR-A12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

Ayrıca Teknobiyotik ile bu sistemden daha iyi hazır sistemler alınabilir. Onu da belirtmek isterim. Sistemin eksiklerinden, yanlışlarından pek söz etmedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı