R5 2600 için sıvı soğutma önerisi

emiryasa

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.

Başlıkta da belirttiğim gibi bir sıvı soğutmaya ihtiyacım var. Stock fani yeterli gelmiyor 3.9'a çekince 70 dereceyi görüyorum. Bütçe olarak 500 TL bir rakama çıkabilirim. Kasama hangisi uyar onu da bilmiyorum. 240mm mi, 120mm mi? Kasa olarak Master Silencio 550 modelini kullanıyorum. Herkese teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cooler Master'ın kendi sitesinden baktığımda 280mm bile üst kısıma sığar gibi geliyor maalesef açıklamasında uyumlu ebatları yazmamışlar ama 120mm ve 240mm sorunsuz takılabilir. 120mm olarak 2 adet tavsiyede bulunabilirim aralarındaki fark RGB olması yani görünüşe önem veriyorsanız RGB olanı tercih edebilirsiniz. 240mm soğutuculardan da 500TL bütçe için 1-2 öneride bulunabilirim.

COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120
Cooler Master MasterLiquid ML120L RGB

SilverStone Tundra TD02LITE
CoolerMaster MasterLiquid ML240L(bütçenizi biraz daha zorlayabilirseniz 120mm rgb modelin 240mm olanı)

Cooler Master'ın kendi sitesinden baktığımda 280mm bile üst kısıma sığar gibi geliyor maalesef açıklamasında uyumlu ebatları yazmamışlar ama 120mm ve 240mm sorunsuz takılabilir. 120mm olarak 2 adet tavsiyede bulunabilirim aralarındaki fark RGB olması yani görünüşe önem veriyorsanız RGB olanı tercih edebilirsiniz. 240mm soğutuculardan da 500TL bütçe için 1-2 öneride bulunabilirim.

CoolerMaster MasterLiquid ML240L(bütçenizi biraz daha zorlayabilirseniz 120mm rgb modelin 240mm olanı)
Rgb takıntım yok. İşlemciyi güzelce soğutsun yeterli bana. 240 olursa daha iyi olur bence. Bi şekilde halletmeye çalışırım kasaya artık

Corsair h100i v2 extreme modeli nasıldır? 500-550 bandında bir soğutma gördüğüm kadarı ile bir fikriniz var mı?

Corsair h100i v2 extreme modeli nasıldır? 500-550 bandında bir soğutma gördüğüm kadarı ile bir fikriniz var mı?
Daha önce Corsair marka soğutucular kullandım. Soğutma kısmında gayet başarılı diyebilirim ancak fanları konusunda aynı şeyi söyleyemem. Ben performansın yanında sessizlik istiyorum ama Corsairin fanları bana sesli geliyor sizin böyle bir takıntınız yoksa Corsair iyi seçim olur.

Daha önce Corsair marka soğutucular kullandım. Soğutma kısmında gayet başarılı diyebilirim ancak fanları konusunda aynı şeyi söyleyemem. Ben performansın yanında sessizlik istiyorum ama Corsairin fanları bana sesli geliyor sizin böyle bir takıntınız yoksa Corsair iyi seçim olur.
Fanları sonradan değiştirebiliriz diye biliyorum. 3 seçenek arasında git geldeyim şu anda. Kraken buldum uyguna, corsair var bir de sizin önerdiğiniz master var. Ses takıntım yok kulaklığım sayesinde pek duymuyorum. Söyle sorayim masteri eleyip, kraken ntx mi, corsair mi?

Fanları sonradan değiştirebiliriz diye biliyorum. 3 seçenek arasında git geldeyim şu anda. Kraken buldum uyguna, corsair var bir de sizin önerdiğiniz master var. Ses takıntım yok kulaklığım sayesinde pek duymuyorum. Söyle sorayim masteri eleyip, kraken ntx mi, corsair mi?
Evet fanlar değişebiliyor ama ek masraf. Tercihim Corsair olurdu.

Evet fanlar değişebiliyor ama ek masraf. Tercihim Corsair olurdu.
Kasama 240 olmazmış vatan bilgisayara gittim 120 lik takabilirsin dedi. CM Liqiud 120mm aldım. Boşta 35-40 derece yükte de 50 51 arası değişiyor. Pubg gibi bir oyunda zorlayarak denedim bir de. Ilerde kasa değiştirirsem 240 şart:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı