R5 2600 ve 1660 Ti PSU önerisi

Azulaa

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Diyelim ki böyle bir sistem topladım, ne kadar PSU almam yeterli olacaktır?

En az 550W yeterli olacaktır.

1660 Ti şu anki fiyatını hak etmeyen bir ekran kartı. Ayrıca linkleri referans olarak mı attınız bilmiyorum ama daha uyguna Ryzen 5 2600X var. İtopya ve Hepsiburada da satıyor alttakine ek olarak ama en ucuzu aşağıda.

1660 Ti şu anki fiyatını hak etmeyen bir ekran kartı. Ayrıca linkleri referans olarak mı attınız bilmiyorum ama daha uyguna Ryzen 5 2600X var.

Öylesine attım ya fiyata bakmadan :).

1660 Ti şu anki fiyatını hak etmeyen bir ekran kartı. Ayrıca linkleri referans olarak mı attınız bilmiyorum ama daha uyguna Ryzen 5 2600X var. İtopya ve Hepsiburada'da satıyor alttakine ek olarak ama en ucuzu aşağıda.

Ne önerirsiniz hocam 1660 performansı verecek? AMD ekran kartlarından yeter çektiğim NVIDIA almak istiyorum.

Bir ekran kartı alacağınız zaman ne kadar güç tükettiği ve ne kadar güçlü bir güç kaynağına ihtiyaç duyduğunuzu öğrenmek için üreticinin verdiği verilere bakın. Sayfanın en altında tüm özellikleri görüntüle seçeneğine tıklayın açılan pencerenin en altında 1660 Ti için 450W bir güç kaynağı önerilmiş. Fakat bunlar referans değerler, diğer üreticilerin tasarıma eklediği bazı ekstralar olabiliyor, fan, RGB gibi. Ayrıca overclock edilebilsin diye daha güçlü bileşenler, daha yüksek frekansta bileşenler de kullanılabiliyor. Attığınız grafik kartı referans değerlerden 10W daha fazla tüketime sahip. Bunun overclock edilebileceği ve daha fazla güce ihtiyaç duyabileceğiniz de göz önüne alındığında en az 550W kaliteli bir güç kaynağı almalısınız.
Ayrıca güç kaynağı alırken sadece verimliliğine ya da 12V kanalından verdiği değere bakmayın. Güç kaynağınızdaki korumalar da en az diğerleri kadar önemlidir.

Öylesine attım ya fiyata bakmadan :).

Ne önerirsiniz hocam 1660 performansı verecek? AMD ekran kartlarından yeter çektiğim NVIDIA almak istiyorum.
Ha tamam o zaman.

Ryzen 5 2600X ve 1660 Ti sistemi bir süre 550W ile kullandım ancak ilerisi için 600-650W bir güç kaynağı seçilebilir.

1660 Ti performansına yakın, hatta ensesinde diyebileceğimiz 1660 Super var. Maksimum 2400 TL verilebilir günümüz şartlarında bu ekran kartına. Veya İncehesap gaming gecelerini takip ederseniz RTX 2060'ı 2700-3000 TL civarlarına alabilirsiniz.

QP'de uygun fiyatlı olarak,

Veya,

Mesela forumdan bir arkadaş 3100 TL'ye RTX 2060 almıştı geçenlerde. Fiyatı biraz artmış ama güzel bir model.

Bu güç kaynağını da listeye ekleyin, ilgili korumalar ovp, uvp, opp, otp, ocp, SCP mevcut. Devre koruması olarak da kendi geliştirdikleri Advanced circuit design adlı teknolojilerini kullanıyorlar.
Ayrıca ilgili modelin sessizlik konusunda da iddiaları mevcut. Bağlantıları yeterli, 12V kanalında 588W güç verebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı