R5 2600 ve 1660S CS:GO'da düşük FPS

ali17

Decapat
Vatan Bilgisayar'dan hazır sistem satın aldım. Bugün BIOS güncellemesi ve Windows yükledikten sonra Windows Update'den güncellemeleri yaptım. Ayrıca ekran kartını manuel olarak da güncelledim. Bütün bunları yaptıktan sonra CS:GO indirdim. Aldığım FPS'ler 120-200 aralığında değişiyor. Bütün ayarlar en sonda. Bana biraz garip geldi, acaba sistemim sağlıklı değil mi sizlere sormak istedim.
  • ASUS 1660 Super
  • 8 GB RAM
  • Ryzen 5 2600

Son düzenleyen: Moderatör:
2000 Serisi single core performansı bir tık kötü, CS:GO islemci oyunudur bundan kaynaklı. Ayriyetten CS:GO kodları baya bi işe yarıyor arastirmalisin youtube’den

Çözünürlüğünüzün 1080P olduğundan ve çoklu işlemci kullanımının etkin olduğundan emin olun. Çoklu işlemci etkin değilse FPS aşırı düşüyor.

Ryzen 5 2600 1.315V 4.0 GHz, 16 GB 3466 MHz RAM ve GTX 1060 6G ile 1080P ve en yuksek ayarlarda 250-300 FPS arasi aliyorum ben.

Çözünürlüğünüzün 1080P olduğundan ve çoklu işlemci kullanımının etkin olduğundan emin olun. Çoklu işlemci etkin değilse FPS aşırı düşüyor.
1920*1080 çözünürlükte ve çoklu cpu kullanımı açık ama benm monitörüm vga o yüzden çevirici kullanıyorum o yüzden olabilir mi?
Ryzen 5 2600 1.315V 4.0 GHz, 16 GB 3466 MHz RAM ve GTX 1060 6G ile 1080P ve en yuksek ayarlarda 250-300 FPS arasi aliyorum ben.
ram 8 olduğu için olabilir mi?

1920*1080 çözünürlükte ve çoklu cpu kullanımı açık ama benm monitörüm vga o yüzden çevirici kullanıyorum o yüzden olabilir mi?
VGA konusunda bilgi sahibi değilim ama RAM'inizin 8 GB olmasının da etkisi olur. 16 GB Dual Channel olsa idi gözle görülür FPS farkı olurdu. Bir de kaç MHz RAM'iniz?

ram 8 olduğu için olabilir mi?
O etki etmez MSI afterburner indirip oyun icinde CPU sicakligi ve frekansini kontrol edin.

VGA konusunda bilgi sahibi değilim ama RAM'inizin 8 GB olmasının da etkisi olur. 16 GB Dual Channel olsa idi gözle görülür FPS farkı olurdu. Bir de kaç MHz RAM'iniz?
3000 mhz
O etki etmez MSI afterburner indirip oyun icinde CPU sicakligi ve frekansini kontrol edin.
benim ekran kartım asus marka msı afterburnerla çalışır mı acaba pek bilgi sahibi değilim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı