R5 2600 ve 1660S sisteme kasa ve PSU tavsiyesi

PlankGANG

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde sistemimi yenilemeye karar vermiştim ve şu anda alırken karar vermekte zorlandığım 2 parça bulunmakta. Bunlardan ilki bilgisayar kasası ikincisiyse gerçekten iyisi kötüsünü ayırt etmekte zorlandığım PSU, yani güç sağlayıcısı. Sistemim: ASUS TUF B450M, Ryzen R5 2600, SanDisk 128 GB M.2 SSD, Corsair Vengeance 3000MHz RGB Pro, MSI GTX 1660 Super Gaming X ve ek olarak 2 adet HDD. Ben bu sisteme gereken minimum güç seviyesini dahi bilemiyorum, ikisi Total'de 700-800 civarı olacak şekilde kasa ve PSU seçmemde yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kasayı Corsair Spec Delta almayı düşünüyorum, bu arada sizce nasıl?

Alacağınız kasa çok kaliteli ve içerisinde gelen güç kaynağı da sisteminize yeterlidir, sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Her ihtimale karşı; güç kaynağını ayrı, daha kaliteli bir şey almak istesem, ne almam makul olur sizce ?
Daha kaliteli güç kaynağı mı? Dostum, sana tavsiyem Corsair'den vazgeçme. Güç kaynağına fazla bütçe ayırırsan, kasadan kısarsın ve kalitesiz kasa eşittir ısı, sorunlar.
Corsair Spec Delta inanılmaz bir kasa, Corsair gibi bir marka bunu yaptıysa, bize almak düşer :D

Ayrı bakacaksanız PSU, birçok kişi bende dahil olmaz üzere Gigabyte P650B öneriyor. Ama kalan bütçe ile iyi bir kasa bulabilir misiniz bilemem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı