R5 2600 ve A320M S2H sistem uyumlu mu?

G3258

Kilopat
Makaleler
5
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Anakart: A320M - S2H.
RAM: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000 MHz (X2)
Ekran kartı: HD5450.

Parçalar uyumlu mu dostlar?

Not: Ekran kartını sadece sistemden görüntü almak için kullanacağım.
Not 2: Sistem önerisi istemiyorum dostlar, parçalar uyumlu mu onu merak ediyorum.

Bir de şunu merak ediyorum. Ryzen 5 2600’ün herhangi bir kronik arızası var mı? Sahibinden.com’da garantiden ürünü yenisiyle değiştirenleri gördüm. Acaba bir sorun mu var bu işlemci serisinde diye düşündüm. Bilginiz var mı?

Uyumlu, R5 2600 almadıysan R3 3100 veya R5 3600 almaya çalışın. Ayrıca A320 gibi giriş seviyesi anakart yerine B450 S2H alabilirsiniz, hem OC hem de VRM soğutması var ve R5 2600'ü daha rahat besler.
Teşekkür ederim, ama bütçem yetmiyor maalesef o karta. A320M ile ne gibi sıkıntılar yaşarım. M2 NVMe disk kullanacağım bana sorun yaşatır mı?

Teşekkür ederim, ama bütçem yetmiyor maalesef o karta. A320M ile ne gibi sıkıntılar yaşarım. M.2 NVMe disk kullanacağım bana sorun yaşatır mı?

Hayır, M.2 slotu bulunuyor. Yani B450 chipset daha iyi olur sizin açınızdan, 100 TL daha verebilme şansınız yok mu?

Ryzen işlemci alıp A serisi anakart almak parayı çöpe atmak demek. Intel gibi yüksek fiyattan da satılmıyor B450 anakartlar. A serisi alırsanız işlemcinize OC yapamazsınız. Şimdi OC yapmam diye düşünüyor olabilirsiniz fakat ileride ihtiyacınız olabilir. Özellikle işlemci odaklı LoL, Valorant, CS GO gibi oyunlarda çok daha iyi performans alabilirsiniz. Ryzen alıp OC yapmayacaksanız i5 10400F'e yönelin daha iyi. Hem fiyatı daha uygun, hem performansı daha iyi. A serisi anakart 2021 yılında alınmaz. İkisi arasında 500 TL fark olsa neyse diyeceğim. Uyumlu mu? Uyumlu. Fakat mantıklı değil.

Daha iyi derken, nesi daha iyi onu merak ediyorum.

VRM soğutması, VRM kalitesi, barındırdığı teknolojiler. İşlemci güç beslemelerinin sayısı ve kalitesi, ses kartları, Ethernet-ses kartlarının kalitesi azalıyor. Ayrıca hız aşırtma yapılmıyor. Yeterli bir sebep.

Geri
Yukarı