R5 2600 ve GTX 1060 Sistemin Oyunlarda Saniyelik FPS Düşmesi

lapetitemort

Hectopat
  • İşlemci: Ryzen 5 2600 stock
  • Ekran kartı: Asus GTX 1060 3 GB
  • Ana kart B450-A Pro
  • RAM: 8 GB CL16 3200 MHz DDR4
Oyunlarda FPS düşüşleri yaşıyorum mesela Fortnıte 1 sn'lık donma Se of Thieves Ultra ayarlarda arada 1 donma. Oyun oynarken genellıkle Google acık oluyor acaba 8 GB RAM'in yetmemesınden mı kaynaklanıyor? Yoksa ekran kartının 3 GB olmasından mı anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen RAM eksiliğinden kaynaklanıyor. Oyun esnasında Afterburner ile takip edin. Takılma anında değerleri kontrol edin. İşlemci kullanımı, ekran kartı kullanımı, ram kullanımı, sıcaklık hepsine bakın. Buraya da atabilirsiniz.

Muhtemelen RAM eksiliğinden kaynaklanıyor. Oyun esnasında Afterburner ile takip edin. Takılma anında değerleri kontrol edin. İşlemci kullanımı, ekran kartı kullanımı, ram kullanımı, sıcaklık hepsine bakın. Buraya da atabilirsiniz.
oyunlarda işlemcinin ya da ekran kartının %100 olması ekran kartının zorlandıgını mı yoksa %100unun kullanıldıgını mı gosterıyor. yani en iyi performansı mı verıyor

İşlemci %100 ise işlemci ekran kartına yetişemiyor denebilir. İşlemcinin bütün gücü kullanılıyor. Sizin sisteminizde öyle bir şey olacağını düşünmüyorum. Büyük ihtimalle RAM eksikliğinden dolayı sorun yaşıyorsunuz. Afterburner bilgilerine bakmak lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı