R5 2600 ve MSI B450M-A PRO Max overclock yapılmıyor

Daha fazla  
Merhabalar uzun süredir kullandığım çeşitli sistemlerde kendi çapımda OC yapmaya çalışıyorum ve elimde şu an R5 2600 var, tekli çekirdek performansından az da olsa kazanabilmek için OC yapmak istiyorum lakin zaten Turbo frekansı olarak 3.9GHz de çalışan bir işlemciyi 4.05 GHz üzerine çıkartamıyorum.
Anakart'ı alalı çok olmadı o yüzden konuya daha hakim birileri neyi yanlış yaptığımı söylerse çok sevinirim.
Soğutucu olarak elimde Wraith spire var (stock soğutucudan daha kalın ve ortası bakır) ve sıcaklık değerleri olarak riskli değerlere çıkmıyorum testlerde lakin Prime95 stres testi 6-7 dakika boyunca makul sıcaklık değerleri içerisinde çalışması rağmen birden ekran gidiyor. (Mavi ekran verse bir nebze anlayacağım)
Klavye ve farenin ışıkları kesiliyor ve ekran kartının üzerindeki "Gigabyte" ve " fan stop" yazılarının aydınlatmaları hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. Ardından reset atınca kendine geliyor.
Mavi ekran vs görmüyorum her seferinde oluyor.
BIOS üzerinden 1.4GHz'den fazla veremiyorum ve yaptığım ayarlar şu şekilde;
● CPU Core voltage: Override 1.4GHz (stabilite yakaladığım taktirde kademeli düşüreceğim)
● Global C state Control: Disabled.
● AMD cool'n'quiet: Disabled.
● CPU load line calibration: Mode 3

Bir şeyleri yanlış yaptığım düşüncesindeyim tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Sistemim:
● AMD Ryzen 5 2600.
● MSI B450M-A PRO Max.
● 8+4 3200MHz Corsair Vengeance.
● Corsair VS550 80+
● Gigabyte RX580 4G.

Geri
Yukarı