R5 2600 ve RX 5500 XT için CV550 yeterli mi?

Bu ekran kartının TDP'si yüksek diye biliyorum daha büyük bir güç kaynagı alabilirseniz daha verimli olur bence.

Değil. Kağıt üzerinde 130W olarak gözükse de oyunlarda 100w'ı geçtiğini görmedim, genellikle 80-90w civarı çekiyor.

@Fidelenin fazlasıyla yeterli olur.

Değil. Kağıt üzerinde 130W olarak gözükse de oyunlarda 100W'ı geçtiğini görmedim, genellikle 80-90W civarı çekiyor.

Neye göre ölçüyorsunuz? Ben daha garanti olması açısından demekyetim bazı güç kaynagı markaları ne kadar ibareler yazsada istenilen enerjiyi veremiyor o yüzden kesin olur.

Neye göre ölçüyorsunuz? Ben daha garanti olması açısından demekyetim bazı güç kaynagı markaları ne kadar ibareler yazsada istenilen enerjiyi veremiyor o yüzden kesin olur.
12 volt çıkışından ne kadar güç çektiği yazıyordur psu mauelinde. Ayrıca prizden çekilen gücü multimetre ile ölçüyorlar test işi ile uğraşan insanlar bizde makalelerden okuyoruz.
Screenshot_9.jpg
referans modeli 131 watt strix modeli 129 çekmiş mesela.

AMD Radeon Software'da ölçümler katmanını aktif ettiğinde tükettiği gücü görebiliyorsun. Ben ROG Strix 550W 80+ Gold ile kullanıyorum 12v kanalından 540w güç verebiliyor. CV550 80+ Bronze ise 12v kanalından 528w veriyor. Örneğin CoD Warzone'da 90w güç tüketimi geçmedi kart.

Anlık CP2077;

cp77.jpg

Son düzenleme:
AMD R5 1600AF, RX5500 XT ikilisini 460W'lık sertifikasız ezik bir PSU ile kullanıyorum yaklaşık 1 senedir. En ufak bir sıkıntı bile yaşamadım. Arkadaşın da dediği gibi oyunlarda 105W'ı geçtiği yok. RDR2 oynarken bile bu değerin üstüne çıkmadım, RDR2'de kart sürekli %99 kullanılıyor.

AMD Radeon Software'da ölçümler katmanını aktif ettiğinde tükettiği gücü görebiliyorsun. Ben ROG STRIX 550W 80+ Gold ile kullanıyorum 12V kanalından 540W güç verebiliyor. CV550 80+ Bronze ise 12V kanalından 528W veriyor. Örneğin CoD Warzone'da 90W güç tüketimi geçmedi kart.

Reis hakılısın ama işte herkesin kullandıgı güç kaynagı aynı degil sen kaliteli alırsın ama adam pek bilinmedik bir markayı alır ve bu markalardan dedigin degerlerde akım geçmez bu da sistemde sıkınyıya neden olur yani verimlilik degişmekte.

Geri
Yukarı