R5 2600 ve RX 560 sistem nasıldır?

PSU yetiyor diye iyi olmuyor. Her halükarda berbat bir PSU. Dedigim gibi kalitesiz.

Her oyunu rahat acıyor derken sanki 1080P 60 FPS oynuyorsun yeni oyunlari...

Gerçekten kötü bir PC. Inadına iyi olan seye kötü demiyoruz, kötü ki kötü diyoruz.

Büyük hata etmişsin. Çok daha iyisi alınırdı.

Genel olarak bir sürü yerde okuyup aldım. Bir kişinin yorumu ile iş yapmazdım. 4 bin TL'ye daha güzel bir kasa toplayıp link atarsan sevinirim. Çoğu yeni nesil oyunda 120-150 FPS arası alıyorum. CS:GO 320 FPS Cycle 130 FPS çoğu o yunda işimi görüyor. FPS değerlerinde de çok mutluyum PSU da abartılacak kadar kötü değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, ben Teknobiyotik'ten RX 560, Ryzen 5 2600, 240 GB SanDisk SSD, A320M anakart ve 8 GB RAM'li sistem aldım. Sizce bu sisteme 4 bin TL iyi mi?
İsteyenler a2.5 Killer yazıp işlemciyi Ryzen 5 2600 yapabilir.
Hocam alınmaz, Ryzen 5 2600 çok fazla kalıyor o sisteme yanına RX 570 almanız gerekir bu durumda. Gerek yok. RAM belleği kötü onu değiştirin. Güç kaynağı zaten Allah'a emanet. Güncellenebilir arkadaş neyin kafasını yaşıyor acaba :D. Ayrıca SSD kronik sorunlu. Şu sistemleri almadan önce bize danışın diye boşuna demiyoruz. Almışsınız artık hayırlı olsun.

Tamam, sen iyi olduğunu sanmaya devam edebilirsin.

Bayağı araştırmışsın, aynen. Gelip burada konu açsan 1 kişi önermez o sistemi. Bu paraya RX 570 alırdın.

PSU hadi günü kurtardi diyelim ne kadar kalitesiz de olsa, upgrade ederken keşke deme o zaman.

FPS'ye bakıp iyi PC aldığını sanıyorsun, yazık.

GEENEL OLARAK BİR SÜRÜ YERDE OKUYUP ALDIM BİR KİŞİNİN YORUMU İLE İŞ YAPMAZDIM 4BİN TL YE DAHA GÜZEL BİR KASA TOPPLAYIP LİNK ATARSAN SEVİNİRİM ÇOĞU YENİ NESİL OYUNDA 120 150 FPS ARASI ALIYORUM CS GO 320 FPS CYCLE 130 FPS ÇOĞU OPYUNDA İŞİMİ GÖRÜYOR FPS DEĞERLERİNDE DE ÇOK MUTLUYUM PSU DA ABARTILACAK KADAR KÖTĞ DEĞİL.
CS:GO'da en düşükte alıyorsan ne mutlu sana :D. Bi zahmet onu da al yani 😂. Hangi yeni nesil oyun bu peki bizi de aydınlatın lütfen :D.

Son düzenleme:
Tamam, sen iyi olduğunu sanmaya devam edebilirsin.

Bayağı araştırmışsın, aynen. Gelip burada konu açsan 1 kişi önermez o sistemi. Bu paraya RX 570 alırdın.

PSU hadi günü kurtardi diyelim ne kadar kalitesiz de olsa, upgrade ederken keşke deme o zaman.

FPS'ye bakıp iyi PC aldığını sanıyorsun, yazık.
Adamın bütçesi buna yetmiş. İleriye dönük bir sistem. İstediği zaman parçaları yenileyebilir.

350W TX PSU bayağı ileriye dönükmüş. A320 de öyle, aşırı ileriye dönük 2 bileşen.

Tamam, biz de aynı bütçeye daha iyi ve kaliteli sistem dizebilirdi diyoruz. R5 2600 & RX 560 mantıklı değil.
Son derece katılıyorum. Acaba neye göre ileriye dönük :D.
Adamın bütçesi buna yetmiş. İleriye dönük bir sistem. İstediği zaman parçaları yenileyebilir.
Yenilemek istese 50 çeşit masrafa girecek :D.

Son düzenleme:
350W TX PSU bayağı ileriye dönükmüş. A320 de öyle, aşırı ileriye dönük 2 bileşen.

Tamam, biz de aynı bütçeye daha iyi ve kaliteli sistem dizebilirdi diyoruz. R5 2600 & RX 560 mantıklı değil.
Ne dizebilirsin mesela? İleriye dönük olmayan 3. nesil Ryzen ile 570 mi dizersin? Adam ileride parası olunca buna çok rahat 700W PSU 2070+2x16 RAM takabilir. 4000 TL'ye bundan daha iyi ileriye dönük bir sistem topla da görelim o zaman.

Kesenin ağzı açılırsa tabii ki daha iyisi toplanır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3. nesil önü kapalı mı? Gelmişsin bana 350W TX PSU ileriye dönük diyorsun, komedi gerçekten. Arkadaşın aldığı PC kötü. Savunulacak bir şey bunda. İleriye dönük falan da değil.

1200AF + RX 570 sistem dahi toplasa çok daha iyi performans alacak. Sonradan da işlemci yükseltmesi yapar ve biter. Gidip kıytırık bileşenleri savunmanın bir manası yok.

PSU'yu değiştirip alabilirdi.

Ryzen 3. nesil önü kapalı mı? Gelmişsin bana 350W TX PSU ileriye dönük diyorsun, komedi gerçekten. Arkadaşın aldığı PC kötü. Savunulacak bir şey bunda. İleriye dönük falan da değil.

1200 AF + RX 570 sistem dahi toplasa çok daha iyi performans alacak. Sonradan da işlemci yükseltmesi yapar ve biter. Gidip kıytırık bileşenleri savunmanın bir manası yok.

Kasa değiştirip hoparlör ekleyip montaj ekleyince 4246 TL oluyor. Ekstra olarak da 80 TL kargo var bu da 4300'ü aşıyor ve benim ekstra 300 TL koyacak bütçem yoktu. İleride param olursa RX560 satıp 2.el ya da sıfır 570 veya 580 alabilirim. Bütçemi hesaba katıp yazarsanız sevinirim. Bir de yaptığın sistem de işlemci fanı yok. 80 TL'de bu var ve bu da artı 400 TL oluyor toplam.

1200 AF + RX 570 sistem dahi toplasa çok daha iyi performans alacak. Sonradan da işlemci yükseltmesi yapar ve biter. Gidip kıytırık bileşenleri savunmanın bir manası yok.

Bir de Ryzen 3 alsaydım bu forumda okudum darboğaz yapacaktı RX570'de ben de bunu alıp ileride ekran kartını ve PSU'yu değişmeyi mantıklı gördüm. Olan olmuş, uzatmanın manası yok. Sistemde 2 parçayı para olunca değişirsem çok güzel bir sistem olacak inşallah. İyi günler.

Geri
Yukarı