R5 2600 ve RX 570 Ani Ekran Kararması

NobodyAnymore

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayarı normal kullanırken bir anda ekran kararıyor ve klavyenin ışığı sönüyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca sorun düzeliyor. Bu sorunun nedeni nedir? HD Tune ile bellek tanımlayıcı testleri normal. Driver, Windows Update, BIOS güncel, sıcaklıklar normal.

Sistemim:
  • R5 2600
  • WD 1 TB Blue 7200 RPM
  • Adata Gammix D10 2 X 8 16 GB RAM
  • Aerocool 500W 80+ PSU
  • Sapphire RX 570 Pulse 8 GB
  • Aerocool 500W 80+ PSU

@NobodyAnymore Benzer sorunu bende yaşıyorum. Dün mesela 2 kere yaşadım. Ekran birden kararıyor. Bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Kendine geliyor. Elime para geçerse NVIDIA karta geçeceğim. Size de aynısını öneririm. Eğer bu tarz şeyler canınızı sıkıyorsa 200-300 TL fazla vermek fazla dokunmaz.

@NobodyAnymore Benzer sorunu bende yaşıyorum. Dün mesela 2 kere yaşadım. Ekran birden kararıyor. Bilgisayarı yeniden başlatıyorum. Kendine geliyor. Elime para geçerse NVIDIA karta geçeceğim. Size de aynısını öneririm. Eğer bu tarz şeyler canınızı sıkıyorsa 200-300 TL fazla vermek fazla dokunmaz.
Çok saçma ve kaynaksız bir hata ya. Birazdan Furmark sonuçlarını atacağım.
Ekran kartını furmark'a sokmayı deneyebilirsin sorun büyük ihtimal karttan kaynaklı. Güç kaynağı da olabilir.
Hocam kart yaklaşık 25 dakika stres testinde kaldı. Sıcaklık 75 derece üzerine çıkmıyor ve fan yaklaşık %70 kullanımda. Ben herhangi bir sıkıntı görmedim açıkçası.

Son düzenleme:
Donanım hızlandırma kullanan programlarda sorun yaşanıyor mu? Chrome'da video izlerken veya animasyonlu bir program kullanırken? AMD bunlarda uzun süredir sorun yaşıyor zaten.
Yok hocam herhangi bir sıkıntı video izlerken falan. Benim yaşadığım sorun her an olabiliyor mesela oyun oynarken, video izlerken ya da boş masaüstünde beklerken bile. Çok sık olmuyor en azından.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı