R5 2600 ve RX 570 donma sorunu

McVittoria

Centipat
RX570 ekran kartım, AMD Ryzen 5 2600 işlemcim, 12 GB RAM'im var.

The Forest, Counter-Strike GO gibi oyunlarda donma yaşıyorum.

Çoğunluk Ping'den dolayı demiş. Bazıları ise Ping'den değil demiş. Bir arkadaşım monitör'den kaynaklı olabileceğini söyledi ki, benim aklıma da bu fikir yattı. Benim monitörüm 60Hz. Sizden ricam ne yapmam gerek? RX570 60Hz monitör'e uyumlu değil midir?

Kullanılamaz mı? Bu soruları öğrenmek istiyorum sizlerden ricam yardımcı olursanız çok sevinirim. Değerli üyelerden bir kaçı driver yap demişti, onu da yaptım fakat sorun hala devam ediyor. Oyun ayarlarını kıssam olur mudur? Yeni bilgisayar aldığım için 75Hz veya üstü monitör almaya şu an imkanım yok bu monitör ile bir çaresi var mıdır? Lütfen yardımcı olun.
Saygı, sevgi ve hürmetlerimle.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX570 ekran kartım, AMD Ryzen 5 2600 işlemcim, 12 GB RAM'im var.

The Forest, Counter-Strike GO gibi oyunlarda donma yaşıyorum.

Çoğunluk Ping'den dolayı demiş. Bazıları ise Ping'den değil demiş. Bir arkadaşım monitör'den kaynaklı olabileceğini söyledi ki, benim aklıma da bu fikir yattı. Benim monitörüm 60Hz. Sizden ricam ne yapmam gerek? RX570 60Hz monitör'e uyumlu değil midir?

Kullanılamaz mı? Bu soruları öğrenmek istiyorum sizlerden ricam yardımcı olursanız çok sevinirim. Değerli üyelerden bir kaçı driver yap demişti, onu da yaptım fakat sorun hala devam ediyor. Oyun ayarlarını kıssam olur mudur? Yeni bilgisayar aldığım için 75Hz veya üstü monitör almaya şu an imkanım yok bu monitör ile bir çaresi var mıdır? Lütfen yardımcı olun.
Saygı, sevgi ve hürmetlerimle.

Monitörle ilgili bir problem olucağını sanmam. Ping olabilir, işlemci ekran kartı sıcaklık ve kullanımını görmemiz lazım.

Değerli Technopat üyeleri;
Sorunu çözmüş bulunmaktayım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim,kıymetli zamanınızı ayırıp sorunuma çare bulmak için yorum yazdınız. Teşekkür ederim.
Sorunun kaynağı; modem uzakta olduğu için WiFi çoğaltıcı ile bağlanıyordum. Bu sabah sularında gidip 20 metre ethernet kablosu aldım. Bilgisayara ethernet kablosunu bağlayarak,sorunu çözdüm.
Ping değeri wifi çoğaltıcı olduğundan sürekli inip çıktığı için oyunda donmalar meydana geliyormuş. Beni çok terleten bir sorunu da çözmüş olduk.Teşekkür ederim.
Saygı,sevgi ve hürmetlerimle..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı