R5 2600 ve RX 570 sistem düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Khallesii

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, RX 570'li bir sistemim var, geri kalan özellikleri de aşağıya bırakacağım. Şöyle bir sorunum var, çoğu oyunda FPS sorunu yaşıyorum. Özellikle bakmanızı istediğim oyun Warzone aynı şekilde aşağıya oyunlardaki FPS değerimi ve oyun için ayarlarımı paylaşacağım. Çok fazla FPS düşmesi yiyorum fakat can i run it gibi sitelerde Recommend'ini bile kaldırıyor oyunların. Hatta sistemimle aynı olan kişilerin videolarını izledim yine yüksek FPS alıyorlar. Uzatmadan gerekli şeyleri bırakayım aşağıya:

Sistem
AMD Ryzen 5 2600-SIX Core 3.40GHz.
16 GB RAM.
Radeon RX 570 series.

FPS ve oyun içi ayarlarım(dakika tam 2:30'da Resolution'u 100'e alıyorum, 100 olmadan göremiyorum yani aslında şu anda videoda görünen ayarların daha fazla altına inersem artık hiçbir şey görememeye başlayacağım. Buna göre belirtirseniz sevinirim.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam pardon da, kaç fps bekliyorsunuz? 144hz monitörünüz var. 570 o kadar iyi bir kart değil bu oyun için. Sinematiklerde ve atlama sırasında olan droplar normal ve 60 üstü olduğu için sorun yok. 75hz oynamanız daha mantıklı olur.

Hocam pardon da, kaç fps bekliyorsunuz? 144hz monitörünüz var. 570 o kadar iyi bir kart değil bu oyun için. Sinematiklerde ve atlama sırasında olan droplar normal ve 60 üstü olduğu için sorun yok. 75hz oynamanız daha mantıklı olur.
Hocam kartın müthiş olmadığını biliyorum fakat belirttiğim gibi aynı sistemi kullanan diğer cihazlarla kıyaslandığında çok çok az, bakın örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Ki ben en düşük ayarları aldığımda bu fpsleri görüyorum, en azından 144fps sabit almam gerek. Bu ayrıca tek bir örnek video daha mevcut.

FPS değerlerin bence normal. Diğer testlerde daha fazla olmasının sebebi kullanılan ekran kartlarının modelleri farklı olabilir. RAM'lerini sormamın sebebi de, droplar genellikle RAM yetersizliğinden oluyor. Sizin sorununuz yazılımsal olabilir. Siz eğer driver programıyla sürücü kurulumu yaptıysanız tekrar format atmanızı öneririm.

Peki birde şunu sorayım, benim bu tarz oyunlarda yüksek fps, yani en azından 144fps sabit alabilmem için hangi parçaları yükseltmem gerek, önereceğiniz yükseltmeyle beraber. Mesela 570 kötü, ne almalıyım sizce NVIDIA falan da olur marka takıntım yok. Ram ve işlemciyi herhalde yükseltmem onlar iyi. Diğerlerini için öneri istiyorum.

Peki birde şunu sorayım, benim bu tarz oyunlarda yüksek fps, yani en azından 144fps sabit alabilmem için hangi parçaları yükseltmem gerek, önereceğiniz yükseltmeyle beraber. Mesela 570 kötü, ne almalıyım sizce NVIDIA falan da olur marka takıntım yok. Ram ve işlemciyi herhalde yükseltmem onlar iyi. Diğerlerini için öneri istiyorum.
5600XT, 5700XT derim ben. Ve attığınız videoda olan adamın sistemiyle sizinki aynı değil o yüzden farklı sonuçlar mümkün.

Geri
Yukarı