R5 2600 ve RX 570 sistem fazla ısınıyor

vhasan

Femtopat
Selam herkese, arkadaşlar ben kasa topladım ama sorunu çok fazla ısınıyor. Kasa hava delikli bir sürü önde 3 tane arkada 1 tane bir de işlemci fanı ona rağmen acayip ısınıyor. Macun sıkmadım arkadaşlar çünkü AMD fanlarının altında hazır macunlu şekilde geldi ve bende taktım. Far Cry 5, Bannerlord gibi oyunlara giriyorum 10 20 dakika sonra cama ve fanların olduğu kısım anakartın olduğu yer acayip ısınıyor, el yakacak şekilde, uzun bir süre oynadıktan sonra 80 75 dereceye kadar çıkıyor sebebi macun yüzünden mi yoksa başka bir şey mi? Yardımcı olur musunuz tavsiyeniz nelerdir?
Kasamın parçaları;
  • AMD Ryzen 5 2600 işlemci.

20200625_105041.jpg
  • Sapphire RX 570 8 GB ekran kartı.
  • Gigabyte B450M S2H anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınan parça tam olarak hangisi ? CPU ise işlemci fanı doğru takılmışmı emin olun. Ekran kartı ise yeni alındıysa ciddi sıkıntı ama eski bir kartsa onunda termali değişmeli. Kasa düzgün gözüküyor gözüme bir şey batmadı.

Yaz aylarındayız stock soğutucu ile o değerler biraz fazla 65-70 olması lazım, o kasanın hava sürkülasyonunun iyi olduğunu düşünmüyorum. Yan kapağı açık bırak yaz aylarında.

Öncelikle sistem parçalarının sıcaklığını tam olarak belirtirseniz ona göre bilgili arkadaşlarda yorumda bulunacaktır. Ayrıca kasanızın hava akışı iyi değil gibi duruyor. Yan tarafı açık bir şekilde test edin sıcaklık değerleri. Eğer yan tarafı açık bir şekilde sıcaklık değerleri düşüyorsa hava akışı kötü demektir. İşlemci sıcaklığını düşürmek için soğutucu alabilirsiniz. Ekran kartı için ise undervolt ve fan ayarı yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı