R5 2600 ve RX 570 sistem ısınıyor

Muhtemelen kartın garantisi devam ediyordur. Kartı garantiye yollayarak belirtebilirsiniz macunun değişmesi gerektiğini. Onun dışında garantisi yoksa güvenilir bir yer bulup orada değiştirtmeniz gerekli. Uzunca bir süre macunu değiştirmenize gerek kalmaz. 4-5 sene götürür.
Efendim işlemci macunu çok kuru. Çünkü pinleri yamulmuştu. 2-3 gün düzeltmekle uğraştık, o ara kuru oldu.
Kasanın içini temizlediniz mi hiç?
3 4 gün oldu temizleyeli. İşlemci kurumuştu ekran kartını bilmiyorum.

Efendim işlemci macunu çok kuru. Çünkü pinleri yamulmuştu. 2-3 gün düzeltmekle uğraştık, o ara kuru oldu.
Eğer kastınız işlemci macunu değiştirmek ise o işlem gayet kolay. YouTube üzerinden çeşitli videolar izleyerek macun değişimini yapabilirsiniz. Hafif nemli bir mendil ile işlemcinin üzerindeki kurumuş macunları silersiniz. Sonra işlemcinin tam ortasına ortalama bir büyüklük ile nokta şeklinde macunu sıkarsınız. Zaten fanı işlemcinin üzerine koyduğunuz zaman macun tamamen işlemciye yayılır. Bu arada ekran kartlarının macun değiştirme olayı işlemciler gibi değildir. Ekran kartının macunu değiştirmeye çalışmak hem riskli, hem garantili bir ürün ise garantiden çıkarabilecek bir olay.

Eğer kastınız işlemci macunu değiştirmek ise o işlem gayet kolay. YouTube üzerinden çeşitli videolar izleyerek macun değişimini yapabilirsiniz. Hafif nemli bir mendil ile işlemcinin üzerindeki kurumuş macunları silersiniz. Sonra işlemcinin tam ortasına ortalama bir büyüklük ile nokta şeklinde macunu sıkarsınız. Zaten fanı işlemcinin üzerine koyduğunuz zaman macun tamamen işlemciye yayılır. Bu arada ekran kartlarının macun değiştirme olayı işlemciler gibi değildir. Ekran kartının macunu değiştirmeye çalışmak hem riskli, hem garantili bir ürün ise garantiden çıkarabilecek bir olay.
Garantili ürün. Ve zor evet bir sürü plak var ve minicik vidalar kaybolursa alamayız. Sıkıntılı. Sapphire'nin Türkiyede firması var mı?

İşlemcinin üzerindeki eski macunu silmek için tiner bulup kullanmanız daha faydalı olacaktır. Tam temizlik ve tam yenileme yaparsınız böylelikle.

Geri
Yukarı