R5 2600 ve RX 570 sisteme 144 Hz monitör alınır mı?

Başladık gene. Ben niye hissedemiyorum peki? Veya insanlar neden 144 Hz'e 240 Hz'e dünyanın parasını veriyor o halde?
Arkadaş doğru söylüyor dostum. Mesela 60 FPS - 60 Hz ile 100FPS - 60Hz'in verdiği hissiyat ve akıcılık farklı. Bu akıcılık özellikle de eline ve reflekslerine yansıyor. Monitör 60Hz'den yüksek olunca, bu akıcılık daha da artıyor ve görsele daha net yansıyor. Ek olarak görüntü yırtılmalarının önüne geçiliyor.

Yani 60Hz'de de o akıcılığı reflekslerin bağlamında hissedebilirsin fakat orta dereceli ya da ciddi görüntü yırtılmaları olur. Tekrardan dikkatlice denemeni tavsiye ederim. 60Hz bir monitörde, FPS 60'a dayandığında ya da 60'ın altına düşünce, kasıntıyı hissedebiliyorsun. 60'ın üzerine çıkınca ise oyun kontrolü daha akıcı oluyor.

Son düzenleme:
Cs Go gibi oyunlar oynayacaksanız evet 144 hz farkını belli ediyor ama AAA oyunlar (bf5 gibi) oynuyorsanız ben görüntü kalitesi daha iyi bir 75 hz monitör alıp düşük ayarda oynamak yerine yüksek ayarlarda 60-75 fps oynamanızı şiddetle tavsiye ederim. Acer 75 hz 1 ms 24 inch IPS monitör kullanıyorum kesinlikle tavsiye ediyorum harika bir görüntü sağlıyor. Kullanım şeklinize göre tercih etmeniz gerekiyor fikrimce. Bu arada 1600 yerine 2600 kullanma sebebinizi sorabilir miyim? Ryzen 5 1600 işlemcim ultra ayarlarda %100 GPU kullanımında max %20-30 kullanıyor. Fazlasıyla yeterli geliyor yani ki rahatlıkla yayın bile açabileceğimi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı