R5 2600 ve RX 570'li sistem kendi kendine kapanıyor

Daha fazla  
Anakart: MSI Gaming Plus b450.
Ekran kartı: Sapphire Pulse Radeon RX 570.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
PSU: Xilence 550W.
16 GB RAM.

İşlemci macunu filanda yeniledim sıcaklık değerlerine bakarak oynuyorum oyunları GPU CPU 60-70'lerde geziyor 4-5 dakika oynatıyor sonra bir anda görüntü gidiyor. 6-7 saniye sonra bilgisayar kilit ekranı geliyor. Yeniden açılıyor PC (kasa durmuyor yani yeniden başlatıyor) OCCT de PSU teste soktum 3 dakika dayandı. Sorun nedir sizce?
PSU da mı bir sıkıntı var? Bilgisayari 5-6 yıldır kullanıyorum. Kasayı filan temizledim. Önceden de oluyordu böyle nadiren kapanmalar yaşıyordum ama bugün komple artık oynatmamaya başladi. 3 dakika oynuyorsun kapanıyor.

Oynadığım oyunlarda Warzone, Minecraft.

Hocam Windows > olay görüntüleyicisi > ve burada Windows > Sistem klasöründe Kernel Power 41 varsa PSU nuzu kontrol edin kabloları doğru bağladığınızdan emin olun. Bende kendi kasamda ekran kartıma 2 kablo gitmesi gerekiyordu ben 1 kabloyu çoklayıcı ile taktım çok kez kernel 41 yemiştim. Önce ekran gidiyor anakartta ekran kartı hatası (VGA LED'i yanıyor) sonra PC yeniden başlıyor. Sadece oyunlarda oluyor, çünkü oyunlarda ekran kartının frekansı artıyor en azından benimki öyle. Kabloların bağlanmasında sıkıntı yoksa güç kaynağında bir sıkıntı var olabilir.

Hocam Windows > olay görüntüleyicisi > ve burada Windows > Sistem klasöründe Kernel Power 41 varsa PSU nuzu kontrol edin kabloları doğru bağladığınızdan emin olun. Bende kendi kasamda ekran kartıma 2 kablo gitmesi gerekiyordu ben 1 kabloyu çoklayıcı ile taktım çok kez kernel 41 yemiştim. Önce ekran gidiyor anakartta ekran kartı hatası (VGA LED'i yanıyor) sonra PC yeniden başlıyor. Sadece oyunlarda oluyor, çünkü oyunlarda ekran kartının frekansı artıyor en azından benimki öyle. Kabloların bağlanmasında sıkıntı yoksa güç kaynağında bir sıkıntı var olabilir.
1700429969079.png

bende kernel 55 var yinede aynı durum söz konusu mu acaba? teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Eki Görüntüle 2023046
bende kernel 55 var yinede aynı durum söz konusu mu acaba? teşekkür ederim ilgilendiğiniz için
Aşağılara inin her satırın solunda bir işaret var bu işaret herhangi birinde kırmızı çember içinde çarpı işareti ise o zaman sıkıntı var. Ki muhtemelen var aşağılarda bu hata.

Eki Görüntüle 2023050
evet varmış aşağı inince gördüm teşekkürler
Canınız sağulsun hocam. Sisteme anlık güç gitmediğini belirten bir hata. Orda 6008 hatası da var bu hata da güç kaynaklı sorunlarda ortaya çıkıyor. PSU kablolarınızı kontrol edin aklımdan başka bir çözüm gelmiyor açıkçası. Ben kendi sorunumu araya kaynayan kablomu takarak çözmüştüm İnşallah düzeltirsin hocam.

Geri
Yukarı