R5 2600 ve RX 580 sistemde FPS düşüklüğü

Overclock veya undervolt falan mı yapmaya çalıştın? BIOS'a gir Exit bölümünden Load Defaults yap, ayrıca AMD Ryzen Master gibi programlar kullanma.
Ekran Alıntısı.PNG

herhangi bir şey yapmadım x.m.p demiştiniz oraya girip baktım fakat zaten D.O.C.P profili olarak 3000 mhz yer almaktaydı seçili olarak

Hala frekanslar sabit, başka bir problem var AIDA64 raporu hazırlar mısın?
Ekran Alıntısı.PNG

Yeni aldığım sistemde ilk geldiğindeki aldığım verimliliği alamıyorum, 2 hafta oldu alalı. TW: Atilla oynuyorum mesela, ilk geldiğinde yüksekte hiç kasma donma olmadan rahatça ve akıcı bir şekilde oynayabiliyordum fakat son 3-4 gündür FPS'im ve ekran kartının performansı bayağı düştü. Windows'u sıfırladım fakat bu sefer ekran gidip gelmeye başladı ve yeşil olmaya başladı, ekran kartımda bir sorun olduğunu düşünüp garantiye yolladım ve bekliyorum. Bu konu ile alakalı yardım edebilecek ya da başka önerilerde bulanabilecek başkaları varsa yanıtlarını bekliyorum.

Sistem:
  • RX 580 4 GB ASUS Dual
  • Prime A320-F Bulk anakart
  • 2X8GB Apacer Panther 3000 MHz RAM
  • Ryzen 5 2600 işlemci
  • 240 GB Apacer SSD
  • AOC 24G2U monitör 1MS 144Hz
TW Atilla saçma oyun. O oyundan bir türlü FPS alamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı