Çözüldü R5 2600 ve RX 580 Tabanlı sistem aniden kapandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bitflex

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün PC boştayken birden gücü kesti ve kapandı hiçbir ışık yanmıyor. Güç tuşuna basıyorum tepki yok, fanlar dönmüyor. Güç kaynağının fanını da kontrol ettim. Onda da tepki yok. Ben sebebinin PSU olduğunu düşünüyorum ancak daha önce başına gelen arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim.
Ryzen 2600.
RX580.
B450 anakart.
Cooler Master Elite V3 600W PSU (muhtemel bu arkadaş su koyverdi:))

Sistem tam 1 yaşında.

Denediklerim: BIOS pilini söktüm 15 dakika bekledim başlattım tepki yok.
Bütün kabloları söktüm taktım tepki yok.
Güç kablosunu söktüm Power tuşuna 2 defa 20 saniye süreyle bastım denedim tepki yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim arkadaşta aynı psu vardı innalah ettirdi artık arkadaşıma çok ses çıkarıyor diye garantiye verdi yeni psu geldi ama taktığı anda bomba gibi patladı ve thh ne gitti haklı olarak ve frizby kullanıcısı olarak gp-650 650w kırmızı modelleri tavsiye ederim arkadaşım bile etkilenmişti bu nasıl bir sessizlik diye aynı şekilde f/p olarak gigabyte p650-b modelinide tavsiye ederim

Son düzenleme:
Benim arkadaşta aynı psu vardı innalah ettirdi artık arkadaşıma çok ses çıkarıyor diye garantiye verdi yeni psu geldi ama taktığı anda bomba gibi patladı ve thh ilr uğr ve frizby kullanıcısı olarak gp-650 650w kırmızı modelleri tavsiye ederim arkadaşım bile etkilenmişti bu nasıl bir sessizlik diye aynı şekilde f/p olarak gigabyte p650-b modelinide tavsiye ederim
Sorun PSU kaynaklı değilmiş. Bilgisayarın bağlı olduğu elektrik prizi kaynaklı oldugunu belirtmiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı