Çözüldü R5 2600 ve RX 580 Tabanlı sistem aniden kapandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bitflex

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün PC boştayken birden gücü kesti ve kapandı hiçbir ışık yanmıyor. Güç tuşuna basıyorum tepki yok, fanlar dönmüyor. Güç kaynağının fanını da kontrol ettim. Onda da tepki yok. Ben sebebinin PSU olduğunu düşünüyorum ancak daha önce başına gelen arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim.
Ryzen 2600.
RX580.
B450 anakart.
Cooler Master Elite V3 600W PSU (muhtemel bu arkadaş su koyverdi:))

Sistem tam 1 yaşında.

Denediklerim: BIOS pilini söktüm 15 dakika bekledim başlattım tepki yok.
Bütün kabloları söktüm taktım tepki yok.
Güç kablosunu söktüm Power tuşuna 2 defa 20 saniye süreyle bastım denedim tepki yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun PSU'da. Cooler Master Elite V3 600W giriş-orta arasında kaliteli bir model olsa bile, biliyoruz ki her PSU, üretim hattından aynı kalitede çıkmayabiliyor. PSU değişimi talep edebilirsiniz. Ekran kartını ve diğer bağlı bileşenleri söküp sistemi çalıştırmayı denediniz mi?

Benım de 1 ay kullanmadığım pc açılmıyordu, hiç güç gelmiyordu.Herşeyi denedim ram, slotlar hiçbir işe yaramadı.Sırtladım sistemi bilgisayarcıya götürdüm, düğmeye bastı açıldı.Sorunu açıklayacak birşey elde edemedik.Bilgisayarcı da bazen böyle şeylerle karşılaşıyoruz dedi ve ondan sonra bir sorun yaşamadım hiç :).

PSU bilgisayardan ayır, tek olarak çalıştır. Tek çalıştırmayı bilmiyorsanız, Tarif ediyorum. 24 Pi'nin kabosunun tırnaklı yüzü size bakarken 3 ve 4. pini birbirine sürekli temas ettirin. 4. pin yeşil kablodur genelde. Hemen sağındaki ilk siyah kabloyla temas ettirin. Çalışırsa sorun yoktur. Şu videoyuda izleyebilirsiniz. PSU ÇALIŞTIRMA. çalışması durumunda PSU sağlamdır. Bu durumda anakartınız yanmıştır. PSU çalışmaz ise PSU yanmıştır. Geçmiş olsun her halükarda da.

Benım de 1 ay kullanmadığım PC açılmıyordu, hiç güç gelmiyordu. Her şeyi denedim RAM, slotlar hiçbir işe yaramadı. Sırtladım sistemi bilgisayarcıya götürdüm, düğmeye bastı açıldı. Sorunu açıklayacak bir şey elde edemedik. Bilgisayarcı da bazen böyle şeylerle karşılaşıyoruz dedi ve ondan sonra bir sorun yaşamadım hiç :).

Dün akşam yazım yanlışı banı yedim o yüzden yazamadım :) buraya sorun prizin topraklamasında galiba başka bir prizle değiştirdim sorun çözüldü :) her zaman aklımıza kötüsü geldiği için çözüm bulamıyoruz derin değil de basit düşünmek lazım bazen :)

Bugün PC boştayken birden gücü kesti ve kapandı hiçbir ışık yanmıyor. Güç tuşuna basıyorum tepki yok, fanlar dönmüyor. Güç kaynağının fanını da kontrol ettim. Onda da tepki yok. Ben sebebinin PSU olduğunu düşünüyorum ancak daha önce başına gelen arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim.
Ryzen 2600.
RX580.
B450 anakart.
Cooler Master Elite V3 600W PSU (muhtemel bu arkadaş su koyverdi:))

Sistem tam 1 yaşında.

Denediklerim: BIOS pilini söktüm 15 dakika bekledim başlattım tepki yok.
Bütün kabloları söktüm taktım tepki yok.
Güç kablosunu söktüm Power tuşuna 2 defa 20 saniye süreyle bastım denedim tepki yok.

Her ne kadar PSU'dan olsa da işlemciden de olabilir işlemci bir bilgisayarda yoksa istediğini yap hiçbir fan dönmez veya tepki vermez islemcinde sorun olabilir başka PC'de dene istersen.

Her ne kadar PSU'dan olsa da işlemciden de olabilir işlemci bir bilgisayarda yoksa istediğini yap hiçbir fan dönmez veya tepki vermez islemcinde sorun olabilir başka PC'de dene istersen.

Sorun çözüldü hocam priz sizlere ömür en basit şeyi düşünememişiz şu an sıkıntı yok şarj aletini taktım ona da tepki vermedi priz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı