R5 2600 ve RX 590 anlık takilma

Ravenor

Hectopat
Makaleler
1
Bu salı gelen sistemimde anlık olarak donmalar yaşıyorum. Mesela bir komut verdiğimde herhangi bir şeyi, bazen anlık donmalar yaşıyorum mausum vs. hiçbir şekilde kıpırdamıyor hatta bazen PC res attığımda bile donuyor. Sistem yeni ve böyle bir hata almak beni cidden yıprattı. Donanımsal olduğunu düşünmesem de bu yazıları yazarken bile bazen anlık donuyor haraket ediyor ama yazılar gelmiyor bir süre sonra birden donup saniyelik şekilde donup yazılar geliyor. Bu sorunum neden kaynaklanabilir fikri veya bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi?

Sistem:
Sapphire RX590 GOLD 8 GB
B320 GİGABYTE Ana kart
8 GB RAM 3200 MHZ
R5 2600 AMD
240 GB SSD sadece

Fanlarım vs. düzgün çalışıyor. Format bu işi çözer gibi geliyor ama fikrinizi istiyorum boşa uğraşmayayım.

Çözüm
Hocam siz format atın büyük ihtimalle yazılımsal gibi duruyor temiz kurulumunuzu gerçekleştirin daha sonrasında hiçbir güncelleme yapmadan bir bakın duruma hala donma durumunuz mevcut ise donanımlarda bir sorun var eğer ki yoksa güncellemelerinizi yapıp geri kalan driverları yükleyin birdaha deneyin donma veya kasma var mı diye eğer ki bundada başarılı bir şekilde geçiyorsa herhangi bir sorunu yok donanımların çünkü bazı programlar bu tarz sebeplere yol açabiliyor.
Hocam siz format atın büyük ihtimalle yazılımsal gibi duruyor temiz kurulumunuzu gerçekleştirin daha sonrasında hiçbir güncelleme yapmadan bir bakın duruma hala donma durumunuz mevcut ise donanımlarda bir sorun var eğer ki yoksa güncellemelerinizi yapıp geri kalan driverları yükleyin birdaha deneyin donma veya kasma var mı diye eğer ki bundada başarılı bir şekilde geçiyorsa herhangi bir sorunu yok donanımların çünkü bazı programlar bu tarz sebeplere yol açabiliyor.

Çözüm
Kesinlikle katılıyorum dediklerinize.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı