R5 2600 ve RX 590 Bazı Oyunlarda Düşük FPS

Ege Furkan

Kilopat
Herkes merhaba. R5 2600, RX590 Special Edition, 8 GB 3000MHz RAM'den oluşan bir bilgisarım var, çoğu oyunda istediğim performansı alabiliyorum ama bazı oyunlarda izlediğim Benchmarklara göre çok düşük değer alıyorum. Mesela Ac Odyssey'de aynı sistem Ultra'da min 45 Max 65 FPS alırken ben Medium da bile (hele şehir içinde) 35 45 arası alıyorum bazen 55'e çıkıyor kırsalda benzeri oyunlarda var ama bir örnek yeterli diye düşündüm isterseniz yine edip yazabilirim yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Herkes merhaba. R5 2600, RX590 Special Edition, 8 GB 3000MHz RAM'den oluşan bir bilgisarım var, çoğu oyunda istediğim performansı alabiliyorum ama bazı oyunlarda izlediğim Benchmarklara göre çok düşük değer alıyorum. Mesela Ac Odyssey'de aynı sistem Ultra'da min 45 Max 65 FPS alırken ben Medium da bile (hele şehir içinde) 35 45 arası alıyorum bazen 55'e çıkıyor kırsalda benzeri oyunlarda var ama bir örnek yeterli diye düşündüm isterseniz yine edip yazabilirim yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Sistemlerimiz aynı sayılır, ben de aynı şeyi fark ettiğim için bu konuya geldim. Ram kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şayet İnternet'te Dual Channel Ram'lerin Single Ram'lere 10-15 FPS kadar fark attığını gösteren videolar var. Ondan kaynaklı olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı