R5 2600 ve RX 590 Sistemde Minecraft'ın Kasması

Kutayysr

Decapat
Yaklaşık 12 saattir bu sorunu çözmeye uğraşıyorum. Driver değiştirmekten tutun en son bilgisayarı sıfırlamaya kadar her şeyi denedim. Kasayı açıp içeride bir sıkıntı var mı diye bile kontrol ettim. İlk etapta parçalarımdan kaynaklı olabileceğini düşündüm ama diğer hiçbir oyunda böyle bir sorun yok ultra ayarlarda çok yüksek FPS'ler alıyorum tek sıkıntı Minecraft'ta. Modlu oynamayı seviyorum Vanilla Minecraft'ta 30 FPS'i zorlarken modluya girince durum 15-20'lere kadar düşüyor işte bu da F3 açıkken ki ekran görüntüsü;
Screenshot_1.png

Sistem bilgileri;
  • RX 590 ekran kartı
  • Ryzen 5 2600 işlemci
  • 16 GB RAM
Edit; Oyuna verilen RAM'i 4, 6, 8, 12 GB yapmayı sırasıyla denedim herhangi bir değişiklik yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 12 saattir bu sorunu çözmeye uğraşıyorum. Driver değiştirmekten tutun en son bilgisayarı sıfırlamaya kadar her şeyi denedim. Kasayı açıp içeride bir sıkıntı var mı diye bile kontrol ettim. İlk etapta parçalarımdan kaynaklı olabileceğini düşündüm ama diğer hiçbir oyunda böyle bir sorun yok Ultra ayarlarda çok yüksek FPS'ler alıyorum tek sıkıntı Minecraft'ta. Modlu oynamayı seviyorum Vanilla Minecraft'ta 30 FPS'i zorlarken modluya girince durum 15-20'lere kadar düşüyor işte bu da F3 açıkken ki ekran görüntüsü;
Eki Görüntüle 365143
Sistem bilgileri;
  • RX 590 ekran kartı
  • Ryzen 5 2600 işlemci
  • 16 GB RAM
Edit; Oyuna verilen RAM'i 4, 6, 8, 12 GB yapmayı sırasıyla denedim herhangi bir değişiklik yok.

Dostum görüş mesafesini 8 yapıp dener misin? Şu an 32 de

Geri
Yukarı