R5 2600 ve RX 590 Tabanlı sisteme PSU önerisi

EFSALİM

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi geceler arkadaşlar. Şu şekilde bir sistem toplamayı düşünüyorum:

"MSI b450m mortar anakart
AMD Ryzen 5 2600 işlemci
SAPPHIRE nitro+ radeon RX 590 8GB ekran kartı
CORSAIR DDR4 2x16GB CL16 3000MHz RAM
SEAGATE barracuda 2TB 7200 RPM 256MB cache HDD
SAMSUNG 480GB 970evo+ m2 SSD
VİEWSONIC 1920-1080p 1ms 240hz 16:9 25" monitör. "

Bu sisteme kaç Watt PSU gider? Ve aşağıdaki kasalardan hangisini alam?

" RAMPAGE RMC2019 JOYANCE 4x120mm RGB HYDRO FAN USB 3.0 MidT ATX GAMING KASA - Vatan Bilgisayar
Everest Rampage Redsky MidT Atx Kasa - Vatan Bilgisayar
RAMPAGE FALCON-X GAMING USB 4x120mm 3.0 RGB FAN MidT ATX GAMING CAM KASA - Vatan Bilgisayar
RAMPAGE CARISMA-V1 4x120mm MAVİ LED FAN USB 3.0 MidT ATX KASA - Vatan Bilgisayar "

Veya sizin öneri bir kasanız var mı? Teşekürler. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım arşivi DADG2 adlı sistemine bakmanızı tavsiye ederim. Bileşenler aşağı yukarı aynı ve fiyatı daha uyguna gelecektir.

Everest ürünleri ile ilgili birçok konu forumda mevcut. Sisteminiz için en az 500 +80 PSU yeterli olacaktır. Ayrıca belirttiğiniz kasaların fiyatına daha kaliteli kasalar mevcut.
Merhaba. Önerileriniz için teşekkür ederim. 600W/650W'lık PSU almayı düşünüyorum. Sizce çok mu kaçar?
Donanım arşivi DADG2 adlı sistemine bakmanızı tavsiye ederim. Bileşenler aşağı yukarı aynı ve fiyatı daha uyguna gelecektir.
Bilgilenirme ve öneriniz için teşekkür ederim. Dediğiniz sisteme bakacağım.

Elbette 600-650W bir PSU alabilirsiniz. Ben sadece en az 500W kaliteli bir ürün almanızı söyledim.

Kasa olarak M-atx destekli mi istiyorsunuz? Atx kasa alacaksanız o anakart çok da iyi değil. Onun yerine aynı fiyatlarda Msi B450 Gaming Plus alınabilir. Ayrıca SSD ve HDD'den kısarak, rami de 8x2 kit yaparak, ekran kartını RTX 2060 yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı