R5 2600 vs i5 10400F

Bu dediğinizin olması için Z serisi anakart gerekiyor. Herkes 10400F öneriyor ama Intel'in Z serisi haricindeki anakartlara 11. nesil desteği vermeyeceğini söylemiyor. Alınabiliyorsa 3600 daha iyi bir tercih.

Z serisi olmadan bile R5 3600 geçebiliyor 10400F. Fiyat ve performans açısından daha mantıklı bir tercih. İleriye dönük olmayabilir ama 1080p oyuncusu olarak kalmayı planlıyorsa mantıksız bir tercih olmaz.

Z serisi olmadan bile R5 3600 geçebiliyor 10400F. Fiyat ve performans açısından daha mantıklı bir tercih. İleriye dönük olmayabilir ama 1080p oyuncusu olarak kalmayı planlıyorsa mantıksız bir tercih olmaz.
Ben test sonuçlarını paylaştım aksini iddaa edebileceğiniz bir veri varmı yoksa oradan buradan duyduklarınız gördükleriniz mi?

Ben test sonuçlarını paylaştım aksini İddia edebileceğiniz bir veri var mı yoksa oradan buradan duyduklarınız gördükleriniz mi?
İşlemci fiyat performans olabilir ama gerçekten abartıyorlar. Tekli çekirdekde 3600'ü yakalayabiliyor ama çoklu çekirdekte çok daha geride. Ve OC ihtimali ve yeni nesile geçilebileceğini saymadım bile.

Eki Görüntüle 920986

Eki Görüntüle 920995

R5 3600 i5 10400F'den daha iyi.

1600 AF ile aynı performansı alırsın tabii overclock lazım.

Eki Görüntüle 921002

Teşekkürler bu arada galiba i5 10400F alacağım H410M ile.

Teşekkürler bu arada galiba i5 10400F alacağım H410M ile.
İyi günlerde kullanınız iyi işlemcidir kötülediğimizi düşünmeyin ama başlıkta da yazdığınız gibi karşısında ki işlemciler daha iyi kalıyor tabi.

İşlemci fiyat performans olabilir ama gerçekten abartıyorlar. Tekli çekirdekde 3600'ü yakalayabiliyor ama çoklu çekirdekte çok daha geride. Ve OC ihtimali ve yeni nesile geçilebileceğini saymadım bile.
Hayır absürt gelen şu iyi deme noktaları oyun performansıymış yani de şunu anlamıyorlar alacağın FPS ekran kartı ile sınırlı sen 10900k bile kullansan maksimum 5 hadi bilemedin 10 FPS fark yaratır, R5 3600 ve i5 10400f için aynı ekran kartını kullansan R5 3600 darboğaz yapıyor dese anlayacağım da öyle birşey yok olmaz da ucuz platform ile overclock potansiyeli mevcut, daha iyi RAM kullanımı, overclock sayesinde üst seviye bir ekran kartı kullanabilirsin, render tarzı işlerde alacağı sonuç ortada, iki işlemcinin de performansı belli ne hikmetse i5 10400f daha iyi hayır yani düşünüyorum iyi olduğu bir nokta yok tek nokta fiyatı oda verdiği performans ile sınırlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı