R5 2600X 79 Derece

berkcann

Centipat
Ryzen 5 2600X işlemcim var. Kutudan çıkan işlemci fanının altında termal macun var diye biliyorum (bakmadım) ve parçaları internet kafede birleştirttim. Çok ısınıyor 79 derecelere kadar çıkıyor. Nedeni nedir, normal midir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 2600X işlemcim var. Kutudan çıkan işlemci fanının altında termal macun var diye biliyorum (bakmadım) ve parçaları internet kafede birleştirttim. Çok ısınıyor 79 derecelere kadar çıkıyor. Nedeni nedir, normal midir acaba?
Ağır yükte stok soğutucu için normal. Boşta ise soğutucu tam oturmamıştır.

Size tavsiyem işlemcinin voltajını sistemin stabil çalıştığı en düşük değere düşürün ve Core Performance Boost kapatıp 4.0 GHz hıza overclock yapın. İşlemci yaklaşık aynı performansta olmasına rağmen daha az ısınacaktır.

Ya da sadece Core Performance Boost kapatın. Ama bu sefer hem hız hem ısı düşer.

Normal değil. Bendeki 2600 ağır yükte 65-70 arası ve 2-3 saat aralıksız değeri. Termal macununu kontrol edin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı