R5 2600X B550M-K sistem çift kanal RAM çalışmıyor

boifromasgard

Kilopat
Yer
Denizli
Ryzen 5600X takılıydı önceden, 2600X ile değiştirdim ama çift kanal RAM ile ekrana görüntü gelmiyor. RAM'ler ve anakartta sorun yok, dün 5600X ile sorunsuz çalışıyordu.

Asus ise destek listesinde bu işlemci gözükmüyor. Bu sebeple de olabilir. 5600X ile de zaten sorun yok demişsiniz. Yine de BIOS güncelleyip deneyebilirsiniz.

@kino ilginç hangi anakart modeliydi?

MSI B550-A PRO. Şu da bayağı RAM tüketen Borderlands 3 testiydi tüm sistemin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@kino cidden ilginç arkadaş o zaman doğru BIOS sürümü ile işlemciyi kullanabilir. Mantıklı olarak eğer herhangi bir B550 çalışıyorsa büyük ihtimalle her anakartta doğru BIOS güncellemesi ile kullanılabilir diye anlamıyorum. İnternette şimdi ufak bir gezinti yaptım. Ve çoğu kişi BIOS güncellemesi ile 1 ve 2 nesil işlemcileri kullanabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı