Çözüldü R5 2600X Battlefield V düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, RTX 2060 ve R5 2600X ile internette RTX kapalı Ultra ayarlarda 100FPS+ oynanıldığını gördüm ama durum bende çok farklı. İşlemci kullanımım ekran kartını geçiyor ve sanki bir darboğaz oluyor gibi FPS yarı yarıya düşüyor. İnternette aynı sistemin benden 2 kat fazla FPS alması çok can sıkıcı. Zaten oyun sürekli sonuyor ve 40'lara kadar düşen bir FPS söz konusu. Bunun sebebi nedir? DX12'de bir sorun var diye düşünmüştüm ama DX11'e aldığımda da düzelmedi. Sizce sebebi ne olabilir?

Çözüm
Bir düzeliyor, bir düzelmiyor. Açıkçası sinirlendim BF1 yüklüyorum. O kadar para verdim elimde patladı oyun. Ekran kartı kullanımı inanılmaz düşük ve ne yaparsam yapayım stabil bir FPS elde edemiyorum. Gerçekten EA şov yapmış yine. Bu kadar güzel oyun gitti. Yapacak başka bir şey varsa her şeyi yaparım ama düzelmeyecek gibi geliyor.

Not: Oyunu silip tekrar yüklesem düzelir mi ki?
Düzenleme: Format attıktan sonra sistemde ki sorunlar çözüldü. Eğer formattan sonra da düzelmez ise DX12 kullanmak yerine DX11 kullansın. BFV'in DX12 optimizasyonu rezalet.
Ekran kartı sürücüsü eski olabilir. İşlemci, ekran kartını beslemiyor olabilir. Isınma problemide olabilir. Bunları bir kontrol edin.

Arkadaşlar selamlar, RTX 2060 ve R5 2600X ile internette RTX kapalı Ultra ayarlarda 100FPS+ oynanıldığını gördüm ama durum bende çok farklı. İşlemci kullanımım ekran kartını geçiyor ve sanki bir darboğaz oluyor gibi FPS yarı yarıya düşüyor. İnternette aynı sistemin benden 2 kat fazla FPS alması çok can sıkıcı. Zaten oyun sürekli sonuyor ve 40'lara kadar düşen bir FPS söz konusu. Bunun sebebi nedir? DX12'de bir sorun var diye düşünmüştüm ama DX11'e aldığımda da düzelmedi. Sizce sebebi ne olabilir?

Sanırım bu konuda yapabiliceğim öneriler:

1- Ekran kartı driverı, chipset driverı, Windows'un güncelliğini kontrol edin.

2- Ekran kartı driverını DDU ile silip güncel şekilde yeniden kurmayı deneyin.

Denemeye değer.

Bütün ayarlar aynı mı? Gördüğüz testi atabilir ve aldığınız FPS değerlerini yazabilir misiniz? Konudaki arkadaşlar ya adam düzeltmiş mesajını daha ne uzattınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı