R5 2600X GTX 1080 GTA V aniden kapanıyor

WhyNsee

Hectopat
Daha fazla  
Oyun rastgele bir zamanda hata vermeden kapanıyor. Sadece GTA 5 oyununda olan bir hata. Diğer uygulama ya da oyunlarda denk gelmedim.
Oyun orijinal bu arada.

Sistem özelliklerini ve olay görüntüleyicisinin ekran görüntülerini aşağıya ekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
  • AMD Ryzen 5 2600X
  • MSI B450 Tomahawk
  • G.Skill Ripjaws 5 8x2 16 GB 3200 MHz
  • MSI GTX 1080 Gaming X 8G
  • 2 TB Seagate Barracuda HDD
  • 120 GB Kingston HyperX Savage SSD (oyun buraya kurulu)
  • 620W Seasonic M12ıı 620-evoo e. Bronze
  • ViewSonic VX2778-smhd
  • Windows 10 19042 20H2

yeni-olay.PNG
    genel.PNG
    onceki vukuatlar1.PNG
    onceki vukuatlar2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yama vs. indirdiniz mi GTA 5 için? Open IV gibi yazılımlar sorun çıkarabiliyor. Onları silip tekrar deneyin.

Bu arada hocam neden Sorular kısmında sorunuz çıkmıyor? Ben mi göremedim?

Son düzenleme:
Hocam yama vs. indirdiniz mi GTA 5 için? Open IV gibi yazılımlar sorun çıkarabiliyor. Onları silip tekrar deneyin.

Bu arada hocam neden sorular kısmında sorunuz çıkmıyor? Ben mi göremedim?

Hocam oyunda yama vb gibi herhangi bir yabancı dosya yok. Zaten GTA Online oynuyorum. Ansızın kapanıyor, dün akşam çıldırttı beni.

Sorular kısmı nedir? Normal düz konu açtım pek bilgim yok :)
PSU'n kaç yıllık? Ve SSD'nin sıcaklık değerleri nelerdir.

Güç kaynağını alalı 3 yıl olmuştur sistem de 3 yıllık zaten. SSD sıcaklıklarına dikkat etmedim ama bu SSD sistemden daha eski. Onu alalı da belki 5 sene olmuştur.

Hocam oyunda yama vb gibi herhangi bir yabancı dosya yok. Zaten GTA Online oynuyorum. Ansızın kapanıyor, dün akşam çıldırttı beni.

Güç kaynağını alalı 3 yıl olmuştur sistem de 3 yıllık zaten. SSD sıcaklıklarına dikkat etmedim ama bu SSD sistemden daha eski. Onu alalı da belki 5 sene olmuştur.
SSD’den veya PSU’dan kaynaklı büyük ihtimalle hocam. O SSD okuduğum kadarıyla bir zamandan sonra yavaşlıyordu.

Hocam Soru olarak açmışsınız diye görünüyor da sorun yok yani. Konuyu açarken yazı yazacağınız metin bölümünün üstünde seçenekler var. Oradan seçiyorsunuz soru olarak. Ama önemli bir şey değil.

Hocam bir de dosya bütünlüğünü doğrulayabilir misiniz?

Hocam soru olarak açmışsınız diye görünüyor da sorun yok yani. Konuyu açarken yazı yazacağınız metin bölümünün üstünde seçenekler var. Oradan seçiyorsunuz soru olarak. Ama önemli bir şey değil.

Hocam bir de dosya bütünlüğünü doğrulayabilir misiniz?

Bütünlüğü doğruladım şimdi, oynarken tekrar atacak mı bilmiyorum.
SSD'den veya PSU'dan kaynaklı büyük ihtimalle hocam. O SSD okuduğum kadarıyla bir zamandan sonra yavaşlıyordu.

Sorunun PSU'dan olmamasını ümit ediyorum :) oyunu SSD'den HDD'ye alıp deneyeceğim. 10X yavaş açılacak ama artık hayırlısı :)

Bu arada olay görüntüleyicisi bize herhangi bilgi vermiyor mu? Buradan görmek istediğiniz bir bilgi varsa gönderebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı