R5 2600X ile Çift ekran kartı kullanma

NVIDIA da farklı modeller ile SLI yapılmaz, SLI yapılacaksa aynı GPU'lara sahip olma zorunluluğu var. Ayrıca SLI destekleyen oyun kalmadı, hiç mantıklı ve verimli bir şey değil.

İki farklı model ekran kartı alıp takarsan sli işi yatar oyun oynarken sadece birini aktifleştirebilirsin ki sli olsa bile yukarda da dendiği gibi çoğu oyun desteklemiyor. Destekleyenlerde de normalde 100 alıyosan 120 alırsın bu kadar para harcamana değecek bi fark olmaz. İlla bişey alıcam diyosan benim tavsiyem elincekisi sat 2000 serisi yada 3000 serisi ekran kartı al elindeki işlemci bu serideki kartların bazılarını beslicek kadar güçlü.

Anladım arkadaşlar teşekkür ediyorum. Sanırım doların düşmesini bekleyeceğiz hayal gibi ama bekleyeceğiz.
1660 Ti'ı 5500'e satsan 6K'ya Amazon'u takip edip 3060 bulabilirsin. Kartı satıp maceraya girmeni ise tavsiye etmem. Kartsız kalmak rahatsız etmezse denemeye değer kesinlikle.
Yurt dışı ürün benim aklıma yatmıyor. Çünkü bir arıza olsa muhatap bulmak cidden zor.

2. el sitelerine bak bakalım çevrende RTX 2060'lar ne kadara satılıyor diye. 1660Ti'yi satıp üstüne çok az koyarak alabilme şansın olabilir.
Aslında bunu düşünmedim değil bi internet cafede 2060 gördüm. Almaya gittim test yapmasını istedim ekran kartı bildiğin hırlıyor hor kullanıldığı aşikar bu yüzden 2. el temiz bir ekran kartı bulmak neredeyse imkansız.

Sadece 1 tanesine bakmışsınız. Bence bulunur. Ben de şu anki ekran kartımı 2. el olark aldım ve bir sorunu yoktu (6 senelik kart) Hemen vazgeçerseniz tabi bulamazsınız. Takip edin hep ilanları.
Takip ediyorum hocam etmeyede devam edicem. Teşekkür ederim.

GTX 1660 oyunlar için şu an yeterli, illaki bir şeyler yapmak istiyorsanız elinizdekini satıp, üstüne para koyup daha iyi bir ekran kartı alabilirsiniz. SLI'a göre daha verimli olur.

Geri
Yukarı