R5 2600X işlemci fanı aniden hızlanıp yavaşlıyor

MyriadL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün bilgisayarıma detaylı temizlik yaptım ve kullanmaya başladıktan sonra araba vites atar gibi ses yapmaya başladı. Sanırım işlemci fanından bu ses geliyor. Sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim. İşlemci: AMD R5 2600X anakart: Gigabyte A320M.

Hocam her zaman sürdüğüm gibi sürdüm ama işlemci sıcaklığı olarak öncesine göre bayağı bir soğuma elde ettim ancak bu anlık hızlanıp yavaşlama sesi çok rahatsız edici bir durum. Bütün fanlar doğru bağlı. Önceden böyle bir şey başıma gelmemişti.

BIOS da kullandığınız bir ayar yoksa direkt defaulta alalım tüm ayarları hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS da kullandığınız bir ayar yoksa direkt defaulta alalım tüm ayarları hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada tam hızda çalışıyor hocam. Normal duruma getiriyorum.

Düzelmedi hocam sanırım tekrardan söküp termal macun yenileyecegim.

Laptop da aynı problem başıma gelmişti, sonra fanın kablosunu kopardığımı farketmiştim, kabloların her birinin bir işi var hocam biri dengeliyor biri full çalıştırıyor, denemekten zarar gelmez termal macunu internette araştırıp sürmeyi deneyin. bu arada hangi termal macunu kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı