R5 2600X işlemci sıcaklığı

RasmuS

Kilopat
Daha fazla  
Bu yük altında işlemci sıcaklığı değerleri sizce nasıl?

Adsız.png

-------------------------------------------------------------------------------------

Bir de FM 2018 oyunun da GPU kullanımı %100 gösteriyor ve oyunun alt kısmında yatay çizgiler çıkıyor ve bu çizgiler sadece bu oyun da çıkıyor. AMD'nin arayüzünde de şöyle bir uyarı görüyorum.

Adsız2.png

Sıcaklık olarak bir tık fazla olsa da anormallik yok denilebilir. Oyundaki çizgiye gelirsek eğer sadece FM 2018 de olduğuna eminseniz 2 ihtimal var demektir. İlk olarak ekran kartı sürücüsü ile oyun arasında sıkıntı olabilir yani sorunu AMD'nin güncelleme ile çözmesi gerekir. İkinci olarak da oyunun ekran kartı ile bir uyumsuzluğu olabilir ki bu durumda da sorunu oyunun yapımcıları çözmelidir(PUBG deki Crash hatası gibi düşünebilirsiniz).

Sıcaklık değerleri normal denebilir.
Yük altında iyi çalışıyor gayet

Ben fanların çalışmasından dolayı böyle düşünceye kapıldım. Sanırım termal macununu da yenilersem bir tık daha aşağı çekebilirim. Çünkü en son aldığımdan yani yaklaşık 18 ay önceden beri herhangi bir yenileme işlemi gerçekleştirmedim.

Sıcaklık olarak bir tık fazla olsa da anormallik yok denilebilir. Oyundaki çizgiye gelirsek eğer sadece FM 2018 de olduğuna eminseniz 2 ihtimal var demektir. İlk olarak ekran kartı sürücüsü ile oyun arasında sıkıntı olabilir yani sorunu AMD'nin güncelleme ile çözmesi gerekir. İkinci olarak da oyunun ekran kartı ile bir uyumsuzluğu olabilir ki bu durumda da sorunu oyunun yapımcıları çözmelidir(PUBG deki Crash hatası gibi düşünebilirsiniz).

3-4 oyun oynuyorum aktif olarak onlarda böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Ama dikkatimi geçen son zamanlarda olmaya başladı gibi bu sorun.

Bu mesajın altından bir soru daha sormak istiyorum. RAM'lerim hakkında CPU-Z'de Memory bölümünde aşağıdaki gibi değerler görüyorum lakin benim RAM'lerim 3000MHZ

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı