R5 2600X işlemciye overclock yapılmıyor

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Selamlar dostlarım, RTX 3060 Ti ile R5 2600X kullanıyorum ve biraz daha stabil değerler almak için 4.2GHz veya 4.3GHz OC denemek istiyordum ama yapamıyorum. BIOS'tan PBO ve CPB özelliklerini kapatıp çarpanı 42.00 girip ardından voltajı 1.35V-1.38V (ikisinin arasında da hiçbir şekilde olmadı) civarında ayarladıktan sonra tekrardan BIOS açılıyor ve M.2 SSD'imi algılamıyor. Diğer SATA SSD'imi algılıyor ama M.2 bölümü de bulunmamaktadır yazıyor. Eğer çözümünü biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz? Ryzen Master'dan yaptığım OC stabil olur mu acaba? Teşekkürler.

Anakartım: PRIME B350-PLUS | Anakart | ASUS Türkiye

Not: Anlamadığım nokta R5 2600X'in stok voltajı 1.4V ve üstü. Biz nasıl frekansı sabitleyip artırarak daha düşük voltajda çalıştırabiliriz ki?

Son düzenleme:
Selamlar dostlarım, RTX 3060 Ti ile R5 2600X kullanıyorum ve biraz daha stabil değerler almak için 4.2GHz veya 4.3GHz OC denemek istiyordum ama yapamıyorum. BIOS'tan PBO ve CPB özelliklerini kapatıp çarpanı 42.00 girip ardından voltajı 1.35V-1.38V (ikisinin arasında da hiçbir şekilde olmadı) civarında ayarladıktan sonra tekrardan BIOS açılıyor ve M.2 SSD'imi algılamıyor. Diğer SATA SSD'imi algılıyor ama M.2 bölümü de bulunmamaktadır yazıyor. Eğer çözümünü biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz?Ryzen Master'dan yaptığım OC stabil olur mu acaba? teşekkürler.

Not: Anlamadığım nokta R5 2600X'in stok voltajı 1.4v ve üstü. Biz nasıl frekansı sabitleyip artırarak daha düşük voltajda çalıştırabiliriz ki?
RM OC yapmak için değil denemek için bence önce RM da dene sonra BIOS'a yaz bu arada anakartın ne?

Rm OC yapmak için değil denemek için bence önce rm da dene sonra BIOS'a yaz bu arada anakartın ne?
Anakartımı yazmayı unutmuşum güncelledim hemen. Yani merak ettim Rm'dan yapmam ile BIOS'tan yapmam arasına ki fark tam olarak nedir çünkü ynı değerleri BIOS'a girdiğimde M.2'yi algılamıyor.

Bu arada 4.2GHz 1.38V yapabildim. Voltajı düşürmeyi veya frekansı artırmayı deneyim mi yoksa en iyi değerler 4.2GHz midir? (RM'DAN)

Anakartımı yazmayı unutmuşum güncelledim hemen. Yani merak ettim Rm'dan yapmam ile BIOS'tan yapmam arasına ki fark tam olarak nedir çünkü ynı değerleri BIOS'a girdiğimde M.2'yi algılamıyor.

Bu arada 4.2GHz 1.38V yapabildim. Voltajı düşürmeyi veya frekansı artırmayı deneyim mi yoksa en iyi değerler 4.2GHz midir? (RM'DAN)
Hocam stok fan ile 4,2 bence iyi ama kule tipi ve ya sıvı için biraz az geldi.

Hocam yaratmaz ben 3500X ile stres testinde 1,46 ları bile görüyorum.
Yok hocam hiçbir şekilde 4.25'nin üstüne çıkamıyorum. Çıksam dahi 1.45'in üstünü zorlamak istemedim. En iyisi 4.25 sabitlemek gibi. En azından ben başaramadım.

Sizce hocam? @RPM @Samotne Ciasteczka

Yeni konular

Geri
Yukarı