R5 2600X mavi ekran hatası

alttknr

Hectopat
Merhaba.

Geçen sene toplamış olduğum yeni bilgisayarımda ilk günlerde de mavi ekran hataları alıyordum. Sorunun RAM'lerden kaynaklandığını iletmişlerdi ancak aldığım RAM'leri garantiye gönderdğimde herhangi bir sorun yok diye geri göndermişlerdi. Belli bir zaman sonra mavi ekran hataları geçmişti. Geçen ay GTX 1080 ekran kartımı satıp 2070 Super ekran kartı aldım ve kurulumunu yaptım. O günden beri oyun oynadığım sırada, PC'de hiçbir işlem yapmadığımda, PC'yi her ilk açtığımda mavi ekran hataları almaktayım. RAM testi yaptığımda ilk yaptığım teste hata buldu ancak sonraki yaptığım aynı 4 teste herhangi bir soruna rastlamadım. Aşağıda PC bilgilerimi ve minidump klasörünü sizler ile paylaşıyorum. Vallahi sinirden tüm sistemi param parça edeceğim. Yardım etmenizi rica ederim.

PC bilgilerim.
AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz 19MB önbellek 6 çekirdek AM4 12nm.
X470 AORUS ULTRA GAMING (rev. 1.0)
G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3200MHz CL18 1.35V Dual kit RAM.
G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3200MHz CL18 1.35V Dual kit RAM.
EVGA GeForce RTX 2070 Super XC Ultra OC 8 GB GDDR6 256Bit NVIDIA RGB ekran kartı.
Gigabyte Aorus 500GB 5000MB/2500MB/sn NVMe M.2 SSD dis.
Samsung 500GB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD.
Eski nesil 700 whatt Thermaltake Power Supply.
2 TB WD disk.
2 TB WD disk.

Mınıdump lınk.
Minidump.rar dosyasını indir - download

İyi çalışmalar.
Altuğ tekiner.

1) Bitdefender Early Launch Anti-Malware kaldırın.

2) BattleEye kaldırın.

3) PUBG kaldırın.

4) Razer Control Service kaldırın.

5) Aşağıdaki driverı indirin. Daha sonra internetten DDU yazılımını indirin ve DDU'dan ses kartını seçip altından da Realtek (WIP) seçin. Driver silindikten sonra verdiğim linkten indirmiş olduğunuz driverı yüklersiniz.
Link için tıkla!

6) Aşağıdaki rehberi okuyun ve sonuçları paylaşın.

Son düzenleme:
Merhaba

Öncelikle vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Dediğiniz uygulamaları kaldırıp yeniden mi kurmalıyım. Yoksa hiç kurmamalı mıyım?
Yeniden kurabilirsiniz. Fakat daha bitirmedim. Düşündüğünüzden birazcık daha uzun. 😉
Yazacaklarım bu kadardı bu arada.

Son düzenleme:
1) Bitdefender early launch anti-malware kaldırın.

2) BattleEye kaldırın.

3) PUBG kaldırın.

4) Razer Control service kaldırın.

5) Aşağıdaki driverı indirin. Daha sonra internetten DDU yazılımını indirin ve DDU'dan ses kartını seçip altından da Realtek (wıp) seçin. Driver silindikten sonra verdiğim linkten indirmiş olduğunuz driverı yüklersiniz.
Link için tıkla!

6) Aşağıdaki rehberi okuyun ve sonuçları paylaşın.

Merhaba dediklerinizi uyguladım. Ancak sabah yine pcmi açtığımda 3 kere mavi ekran hataları aldım. Aldığım mavi ekranları da paylaşıyorum.

Minidump.rar dosyasını indir - download

1) Razer Control Service silin.

2) BitDefender silin.

3) OpenVPN silin.

4) Yukarıda 5. adım uygulanmamış sanki. Ya da DDU ile silmeden yüklediniz. Onu tekrarlayın.

5) Windows Update çalıştırın ve 6. adımın ekran fotoğrafını atın demiştim. Onun ekran fotosunda yazanı çok büyük ihtimalle hatırlamayacaksınız. Ekran fotoğrafı atsaydınız ona göre devam ederdim. Bu adımı tekrarlayın yani ve fotoğraf paylaşın.

6) Memtest86 testi yapın. Gerekli anlatım aşağıdaki linkte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

7) Sisteme Malwarebytes kurun ve tam tarama yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı