RX 570 sistemde BF5 yüksek FPS'te kasma hissi

Silahsor60

Hectopat
BF5 64 kişilik haritada 100-120 FPS yırtılma oluyor.
Sistem.
R5 2600, RX 570 4 GB, 500W PSU, 2x8 RAM 3000 MHz her şey güncel.
İşlemcı 90 derece oluyor, 85-80 derecede aynı sorun var, darbogaz mı oluyor acaba 64 kişilik haritada?

Darboğaz olup olmadığını CPU ve GPU kullanımlarını inceleyerek öğrenebilirsin. Buraya da kullanımların ekran görüntüsünü atabilirsin, yardımcı oluruz ama darboğaz olduğunu sanmıyorum.

İşlemci sıcaklığınız yüksek, 80'nin üstüne çıkması kötü. Kasa temizliğinizi yapın, termal macun yenileyin.

Oyun içerisinde V-Sync açın. Yırtılmaların yok olup olmadığını bildirin.

Ben öndeki kasamda CS:GO’ da 73 dereceyi falan gördüğümde acayip yırtılma oluyordu. Üzerine 80-90 diyorsunuz, sorun ısı kaynaklı diye düşünüyorum. Ne kadar sağlıklı çok bilmiyorum arkadaşlar söylerler ama MSI Afterburner ile fan hızını arttırıp dereceyi düşürüp öyle göz atmanızı öneririm.

Darboğaz olup olmadığını CPU ve GPU kullanımlarını inceleyerek öğrenebilirsin. Buraya da kullanımların ekran görüntüsünü atabilirsin, yardımcı oluruz ama darboğaz olduğunu sanmıyorum.

İşlemci sıcaklığınız yüksek, 80'nin üstüne çıkması kötü. Kasa temizliğinizi yapın, termal macun yenileyin.

Oyun içerisinde V-Sync açın. Yırtılmaların yok olup olmadığını bildirin.
hocam vsync hangı oyunda acsam kasıyor fps sabitlesem dalgalanma oluyor her oyun öyle bende :D termal macun yenıledim kasa çok köti işe yaramadı. :D .
Ben öndeki kasamda CS:GO’ da 73 dereceyi falan gördüğümde acayip yırtılma oluyordu. Üzerine 80-90 diyorsunuz, sorun ısı kaynaklı diye düşünüyorum. Ne kadar sağlıklı çok bilmiyorum arkadaşlar söylerler ama MSI Afterburner ile fan hızını arttırıp dereceyi düşürüp öyle göz atmanızı öneririm.

Allah Allah 90'da oynuyor çoğu kişi 70 derece de sorun olması çok sacma.
Halen sorun var Sıcaklık işini hallettim ama Apex, Warzone anlık yığılma oluyor anlamadım gitti kasıyor bazen.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı