R5 2600X RX 580 sistem donuyor

EMREDİŞKAYA

Hectopat
Merhabalar sorun şu bilgisayar bazen masaüstünde bazen oyundayken aniden donup kalıyor. O an kulaklıktan gelen ses dahil her şey takılıp kalıyor zzzzzz diye bir ses ve PC'ye hiçbir şekilde müdahale edemiyoruz sadece reset atınca düzeliyor ve eğer oyunda dondu ise oyunun tüm ayarları siliniyor. Baştan tüm ayarları yapmak zorunda kalıyorum. Sadece CS:GO oynuyorum başka hiçbir şey yüklü değil. Olay görüntüleyici açtığımda birden fazla hata kodu var karmel Power 41 kodu bunlardan birisi.

Çözüm İçin Denenenler

1 BIOS güncellendi
2 Temiz kurulum yapıldı
3 RAM slotları değişti
4 RAM MHz BIOS'tan geri çekildi XMP kapatıldı
5 BIOS hızlı açılış kapatıldı
6 SSD DEĞİŞTİRİLDİ

Sistemim
B450 Aorus Pro anakart Gigabyte
Ryzen 5 2600X işlemci
RX580 8 GB Gaming X ekran kartı
Corsair 3000 MHz RAM 2x8 16 GB
Corsair 650W 80 PSU
250GB SSD
Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi belkı daha önce birinizin başına gelmiştir

Son düzenleme:
Eğer HD tune testin temiz çıkarsa (Herhangi bir okuma problemi bad sector gibi sorunlar yoksa).
Güç kaynağınla ilgili bir sorun olabilir.

Ekran kartının üzerinde bios switchi var ise onuda performanstan düşük frekansa çekip bir deneme yapmalısın.

Eğer HD tune testin temiz çıkarsa (Herhangi bir okuma problemi bad sector gibi sorunlar yoksa).
Güç kaynağınla ilgili bir sorun olabilir.

Ekran kartının üzerinde bios switchi var ise onuda performanstan düşük frekansa çekip bir deneme yapmalısın.
Bunla ilgili test yapayım sonuç sölerim söze ancak bios swıtch ekran kartı olayını anlayamadım

Ne yapmamız gerek
Ne yapmamız gerek

Geri
Yukarı