R5 2600X RX 580 sistemde oyunlardan alınan FPS nasıl arttırılır?

Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 16 GB DDR-4 3000Mhz CL15
Ekran kartı
Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB
Anakart
Gigabyte B450M DS3H
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600X 4,25GHz 19MB Cache Soket
Sistemimi 2018 de topladım. Genel olarak memnunum şu sıralar Black Desert Online oynuyorum. FPS'mi arttırmak için ekran kartına ne gibi ayarlar yapmam lazım veya genel olarak sistemde hangi ayarları yapmalıyım? Ekran kartının programında performans sekmesinde hız aşırtma yazıyor, bunu yapsam nasıl olur acaba? Daha önce hiç bu tarz şeyler yapmadım, sistemime zarar da vermek istemiyorum o yüzden burada konu açmak istedim. Attığım fotoğrafta ki hız aşırtmaya bassam ve hiçbir ayarı değiştirmesem zararı olur mu veya ne yapmalıyım?

Sistemim:

• AMD Ryzen 5 2600X 4,25GHz 19MB Cache Soket
  • Gigabyte B450M DS3H
  • Samsung 970 EVO 250GB M.2
  • Aerocool Quartz Mavi
  • Inter-Tech Argus RGB CM unit 650 W ATX Siyah
  • Seagate Barracuda 1TB SATA 3.0
  • Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB
  • Asus VP247QG
1710865704848.png

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU overclock konusunda bilgili değilsen çok kurcalamanı tavsiye etmem eğer oyunda çok problem yaşıyorsan YouTube'da rehberler var oralardan bakıp yapabilirsen istediğin seviyeyi elde edebilirsin, bu arada sistemin çok eski kalmış çok da fazla bir şey beklememen gerekiyor.
Hız aşırtma GPU seçebilirsin bir miktar overclock yapar ekran kartına.

GPU overclock konusunda bilgili değilsen çok kurcalamanı tavsiye etmem eğer oyunda çok problem yaşıyorsan YouTube'da rehberler var oralardan bakıp yapabilirsen istediğin seviyeyi elde edebilirsin, bu arada sistemin çok eski kalmış çok da fazla bir şey beklememen gerekiyor.
Hız aşırtma GPU seçebilirsin bir miktar overclock yapar ekran kartına.

Zaten konuyu asıl açma sebebim bu resimde gözüken hız aşırtmaya tıklarsam herhangi bir sorun yaşar mıyım? Burada ki seçenek fabrika ya da yazılım olarak sorun kartta fiziki bir hasar veya karta zarar verme gibi konular olmadan OC mi yapmayı sağlıyor?

Geri
Yukarı