R5 2600X sistem BIOS güncellenmiyor

Muhammeddgl

Hectopat
Arkadaşlar sistemimi güncelliyorum MSI B450 gmaing Plus anakart kullanıyorum şu anki işlemcim R5 2600X yeni aldığım R5 5600X BIOS sürümüm eski 2020 yılında güncelemiştim o günden beri 1 tane güncelleme gelmiş son sürümü indirdim 16 GB'lık bir flash ı FAT32 biçiminde bicimledirip indirdiğim dosyayı RAR'dan çıkarıp flaşa attım. M-Flash özelliğini açıp flash belleği buldum ancak içine attığım dosyayı görmüyor ve otomatik M-Flash'dan çıkıyor.
Daha sonra flash back ile denedim flash back düğmesine bastıktan sonra bilgisayar açılıyor ve hemen geri kapanıyor ve düğmenin altındaki ışık 2 defa yanıp sönüyor sonra sabit olarak yanıyor. Başka bir yöntemi var mı nasıl güncelleyebilirim?
İşlemcimi kullanamıyorum bu yüzden.

MSI Live Update 6 ile BIOS'u güncelledim ancak bilgisayarı yeniden başlatınca görüntü gelmiyor tamamen kapatıp açınca görüntü geliyor ve BIOS menüsüne ulaşamıyorum birkaç defa kapatıp açtıktan sonra başlangıç onarma açıldı ve BIOS menüsüne ulaşabildim. Eski BIOS sürümünde olduğunu gördüm. MSI Live Update ise yine BIOS güncellemesi gözüküyor işlemcimi satmadan güncellemek istiyorum BIOS'u başka bir yolu yok mu bunun?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Live Update 6 ile BIOS'u güncelledim ancak bilgisayarı yeniden başlatınca görüntü gelmiyor tamamen kapatıp açınca görüntü geliyor ve BIOS menüsüne ulaşamıyorum birkaç defa kapatıp açtıktan sonra başlangıç onarma açıldı ve BIOS menüsüne ulaşabildim. Eski BIOS sürümünde olduğunu gördüm. MSI Live Update ise yine BIOS güncellemesi gözüküyor işlemcimi satmadan güncellemek istiyorum BIOS'u başka bir yolu yok mu bunun?
Anakartın üreticisi ile iletişime geçmenizde fayda var. E-posta yoluyla sorununuzu bildirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı