R5 2600X sistemden koku geliyor

EnesTheDursun

Centipat
PC özelliklerim:
Ryzen 5 2600X stok fanlı
ASUS Dual 1660 Super 6 GB
8x2 apacer RAM 3000MHz
B450M Dragon ASUS anakart
1TB HDD
480GB SSD
650W80+Sharkoon PSU
Sharkoon TG4RGB kasa

Arkadaşlar, bugün gerek online eğitim olsun gerek oyun için PC arada 1 saat 2 saat dinlense de çok uzun süre açık kaldı. 45-50 dakikadır saat 21.45 gibi PES21 oynuyordum. Birden değişik bir koku, yanık kokusuna benzer gelmeye başladi. Korktum, hemen kapattım ve 1.30-2 saat arası dinlendirdim. Sonra açtım ve 30-35 dakika PES21 oynadım ve değerleri ölçtüm. Normalde bu kadar olduğunu zannetmiyorum daha önce PES'te ölçmememe rağmen ancak bu sefer koku gelmedi. Ama çok ısındı.

20200926_001039.jpg

Ekran kartı ve işlemci ısısı kullanım değerleri beni şaşırttı. Daha önce CS'de ısınma sorunu diye CPU 70 derece GPU 65 dereceydi, bu sefer aşırı fazla ve normalde 3-4 saat PES oynadığımda olması gereken ısıya ulaştım (Kasaya elimi değdirerek baktım, her oyun sonu bakarım.).
Siz de yorumunuzu belirtin. Normal mi değil mi bilmiyorum. Bu arada PES'e ayar çekmedim, ilk açtıgımda nasıl başlattıysa grafikler öyle. FPS'e fazla takılmayın, orası maç sonu grafik ekranı. Normalde 200-290 arasında geziyor FPS.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC özelliklerim:
Ryzen 5 2600X stok fanlı.
ASUS Dual 1660 Super 6 GB.
8x2 apacer RAM 3000MHz.
B450M Dragon ASUS anakart.
1TB HDD.
480GB SSD.
650W80+Sharkoon PSU.
Sharkoon TG4RGB kasa.

Arkadaşlar, bugün gerek Online eğitim olsun gerek oyun için PC arada 1 saat 2 saat dinlense de çok uzun süre açık kaldı. 45-50 dakikadır saat 21.45 gibi pes21 oynuyordum. Birden değişik bir koku, yanık kokusuna benzer gelmeye başladi. Korktum, hemen kapattım ve 1.30-2 saat arası dinlendirdim. Sonra açtım ve 30-35 dakika pes21 oynadım ve değerleri ölçtüm. Normalde bu kadar olduğunu zannetmiyorum daha önce Pes'te ölçmememe rağmen ancak bu sefer koku gelmedi. Ama çok ısındı.

Eki Görüntüle 681289

Ekran kartı ve işlemci ısısı kullanım değerleri beni şaşırttı. Daha önce CS'de ısınma sorunu diye CPU 70 derece GPU 65 dereceydi, bu sefer aşırı fazla ve normalde 3-4 saat pes oynadığımda olması gereken ısıya ulaştım (kasaya elimi değdirerek baktım, her oyun sonu bakarım.).
Siz de yorumunuzu belirtin. Normal mi değil mi bilmiyorum. Bu arada Pes'e ayar çekmedim, ilk açtıgımda nasıl başlattıysa grafikler öyle. FPS'e fazla takılmayın, orası maç sonu grafik ekranı. Normalde 200-290 arasında geziyor FPS.

Koku nereden geldi muhtemelen gelen parça çok ısınmıştır ya da ızgaraya dönmüştür.

Koku nereden geldi muhtemelen gelen parça çok ısınmıştır ya da ızgaraya dönmüştür.
Arka taraftan geldi daha çok 2 3 ay önce temizlemiştim yarın boş vaktimde açıp temizleyeceğim ama bundan önce de 3 ay temizlemedim ona rağmen içinde toz yoktu sadece ekran kartı fanı işlemci fanı ve kasanın altındaki toz ızgarasında vardı
Kasanın ortaya yakın arka üsť ve sağ üst kısmı daha çok ısınıyor önlere göre tam anakart ve işlemcinin üstü zaten islemcinin 83 derece olmasi beni korkuttu

Arka taraftan geldi daha çok 2 3 ay önce temizlemiştim yarın boş vaktimde açıp temizleyeceğim ama bundan önce de 3 ay temizlemedim ona rağmen içinde toz yoktu sadece ekran kartı fanı işlemci fanı ve kasanın altındaki toz ızgarasında vardı.

Kasanın ortaya yakın arka üsť ve sağ üst kısmı daha çok ısınıyor önlere göre tam anakart ve işlemcinin üstü zaten islemcinin 83 derece olmasi beni korkuttu.

PSU kaç yıllık ya PSU ya da ekran kartı olmalı.

Kablolardan geliyor olabilir mi koku?
Aklıma geldi plastik kokusunuda benziyordu uzaktan telefon flaşıyla baktım ancak birşey anlayamadım yarın daha iyi ve yakından bakacağım
PSU kaç yıllık ya PSU ya da ekran kartı olmalı.
2020 ocakta alındı incehesaptan parçalar yeni sayılır 9 aydır kullanıyorum ama parca çıkış tarihi diyorsan bilmiyorum yukarıya isimlerini yazdım

Aklıma geldi plastik kokusunuda benziyordu uzaktan telefon flaşıyla baktım ancak birşey anlayamadım yarın daha iyi ve yakından bakacağım

2020 ocakta alındı incehesaptan parçalar yeni sayılır 9 aydır kullanıyorum ama parca çıkış tarihi diyorsan bilmiyorum yukarıya isimlerini yazdım

Genelde yanık kokuları kablolardan gelir. Eğer anakartta bir sorun olsaydı bilgisayar hiç çalışmazdı siz yine de psu yu falan güzelce kontrol edin kabloların arka taraflarına da bakın görünmeyen taraflarına da bakın sorun belli eder zaten kendini diye düşünüyorum.

Genelde yanık kokuları kablolardan gelir. Eğer anakartta bir sorun olsaydı bilgisayar hiç çalışmazdı siz yine de psu yu falan güzelce kontrol edin kabloların arka taraflarına da bakın görünmeyen taraflarına da bakın sorun belli eder zaten kendini diye düşünüyorum.
bu sabah güzelce temizledim tozlanmıştı en son 4 5 ay önce temizlenmişti dikkatlice uzun uzun temizledim heryerine baktım ama tam anlaşılan bir yanık veya birşey yoktu arkadaki kablolarda temizdi prizden olabilirmi acaba koku gitti bu arada 3lü prizi değiştirdim ısı değerleri aynı dostum peste 82 derece işlemci pes21de 75 76 derece ekran kartı 30 dakkadan sonra sorun gibi biraz

Yeni konular

Geri
Yukarı