R5 2600X sisteme 144 Hz monitör önerisi

Danyal Hatem

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim:
MSI B550M PRO VDH Wi-Fi anakart.
AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
ASUS AREZ Dual Radeon RX 580 8 GB OC ekran kartı.
Corsair 2x8 DDR4 3000 MHz RAM.
Corsair Force 240 GB M.2 SSD.
Aerocoll night hawk Duo 600 80+ kasa.

Gözlerimde astigmat var eskisi kadar iyi göremiyorum bununda dikkate alarak 0-3000 TL bandını aşmayan bir monitör tavsiyeniz var mı arkadaşlar? Ayrıca 24 27 32 inç arasında hangisini önerirsiniz? Genelde bu sistemde Knight Online, LoL ve Crossfire oynamayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözünüzde astigmat varsa mavi ışık filtreli, flicking free bir monitör almanızı tavsiye ederim. Ekran boyutu ise sizin monitöre ne kadar uzaklıkta olacağınıza bağlı.

Bu sisteme normalde 1080p 144Hz olur. 1080p için de 24" öneririm. En az 60-70cm mesafeden bakıyor iseniz 27" de düşünülebilir.

Ama hafif oyunlar oynadığınızdan da 2K 27" düşünülebilir (2K 24" neredeyse yok).

1080p'ler;

Önerim;

27" isterseniz de;

İkisi de IPS ve hareket kabiliyetleri çok iyi. LG'de 400cd gibi oldukça sağlam bir parlaklık seviyesi ve HDR10 var iken, AOC'da da muhteşem renk gamutları var.

Bütçe artmazsa;

Artarsa,

HP ortalama bir IPS iken Samsung muazzam bir VA (SVA). Eğer düşünürseniz daha detaylı açıklarım. Bunları anlatmak daha uzun sürecektir.

Göz sağlığı olarak çok üzerine düşemiyorum, monitörlerin neredeyse tamamında Flicker-Free ve mavi ışık filtresi var zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı