R5 2600X Sisteme Kasa ve Güç Kaynağı Önerisi

mehmetcanerkomur

Hectopat
Daha fazla  
Alışverişi Vatandan mı yapacaksınız, yapmamanızı tavsiye ediyorum. Bu şekilde Vatan' a kaptırmadığınız parayla sistem de hemen göze çarpan 1x8 belleği 2x8 yapabilirsiniz.
Yanlış hesaplamadıysam kasa ve güç kaynağı hariç yaptığınız paylaşım 9.671 tl tutuyor.Kabaca yaptığım fiyat araştırmasıyla aynı donanım farklı firmalardan toplanarak, bellek 2x8 olarak alınabildiği gibi toplam tutarda 9.574 tl tutuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alışverişi Vatandan mı yapacaksınız, yapmamanızı tavsiye ediyorum. Bu şekilde Vatan' a kaptırmadığınız parayla sistem de hemen göze çarpan 1x8 belleği 2x8 yapabilirsiniz.
Yanlış hesaplamadıysam kasa ve güç kaynağı hariç yaptığınız paylaşım 9.671 tl tutuyor.Kabaca yaptığım fiyat araştırmasıyla aynı donanım farklı firmalardan toplanarak, bellek 2x8 olarak alınabildiği gibi toplam tutarda 9.574 tl tutuyor.
Teşekkür ederim fakat Vatan'dan alacağımdan değil, sadece parçaların görülmesi kolay olsun diye linkleri Vatan'dan koydum. Yine de bütçem maksimum buna el veriyor.

Teşekkür ederim fakat Vatan'dan alacağımdan değil, sadece parçaların görülmesi kolay olsun diye linkleri Vatan'dan koydum. Yine de bütçem maksimum buna el veriyor.

Bu tarzda bir sistem tercih edebilirsin burada kasa toplama ve test işlemleri ücretsiz ayrıca vatan'dan daha ekonomik olacaktır.

incehesap.com Parça Listesi

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X Soket AM4 3.7GHz/4.25GHz 19MB Önbellek 95W 2.Nesil İşlemci (1 x 1.328,68TL)
Anakart: Gigabyte AX370M-Gaming 3 AMD X370 Socket AM4 DDR4 3200Mhz(OC) Gaming Anakart (1 x 579,3TL)
Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200 C16 1.35V Gaming (Oyuncu) Ram CMK16GX4M2D3200C16 (1 x 1.193,15TL)
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1080 ARMOR 8G OC 8GB GDDR5X 256Bit DX12 Ekran Kartı (1 x 3.879,75TL)
Sabit disk: WD Blue WD10EZEX 1TB Sata3 7200rpm 64 Mb Hard Disk (1 x 239,16TL)
SSD disk: Samsung 860 Evo 250GB 2.5 (1 x 478,32TL)
Monitör: Gamepower GPR24C144 Curved Gaming Monitör 23.6'' 1ms 144Hz FreeSync Samsung VA Panel Sıfır Ölü Piksel Garantili DP1.2 HDMI DVI-D AUDIO (1 x 1.140TL)
Kasa: Corsair Carbide Serisi SPEC-ALPHA CC-9011094-WW Midi Tower Siyah/Sarı Gaming (Oyuncu) Kasa (1 x 393,29TL)
Kasa güç kaynağı: Corsair CX Serisi CX650M CP-9020103-EU 650Watt 80+ Bronze Yarı Modüler ATX PSU (1 x 430,5TL)

Toplam Fiyat: 9.662,15 TL (KDV Dahil)

incehesap.com PC Toplama Sihirbazı

Arkadaşlar linklerin Vatan'dan olmasına takılmayın lütfen, onlar temsili olarak o şekilde konuldu. Sahip olduğum bütçeye göre toplayabileceğim en iyi sistem bu, emin olabilirsiniz. Benim asıl sorum uyum konusunda herhangi bir sıkıntı var mıdır ve attığım kasa modellerinden hangisini tercih etmeliyim?

Arkadaşlar linklerin Vatan'dan olmasına takılmayın lütfen, onlar temsili olarak o şekilde konuldu. Sahip olduğum bütçeye göre toplayabileceğim en iyi sistem bu, emin olabilirsiniz. Benim asıl sorum uyum konusunda herhangi bir sıkıntı var mıdır ve attığım kasa modellerinden hangisini tercih etmeliyim?
Kasa seçiminde, anakartınız Atx, kasa tercihini de atx yaptığınız sürece gerisi tamamen tercih meselesi. Belli bir bütçe üzeri hepsi zaten belli bir kaliteyi sunuyordur diye tahmin ediyorum.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Anakart ve güç kaynağı arasında pin sayısından kaynaklanan herhangi bir sorun çıkmaz değil mi? Ve siz olsanız hangi kasa modelini tercih ederdiniz?

Yorumunuz için teşekkür ederim. Anakart ve güç kaynağı arasında pin sayısından kaynaklanan herhangi bir sorun çıkmaz değil mi? Ve siz olsanız hangi kasa modelini tercih ederdiniz?
Pin sayısı ile ilgili çok bilmesem de, normal kullanım için her hangi bir sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Sonuçta hepimiz watt değerlerine bakıp alıyoruz. Fakat yanlış anlamadıysam x470 anakartlar çift ekran kartı kullanımını destekliyor bu özelliği kullanmak gibi extrem durumlarda 2 tane 6+2 pin olması gibi detaylara bakılıyordur diye tahmin ediyorum..Siz, ryzen 2600x ve gtx 1080 li bir sistemde 600w güç kaynağının yeterli olup olmayacağından emin oldunuz mu?
Bu arada kasa benim için sistemde ki en önemsiz parçaydı en uygun birazda göze hitap edeni aldım fakat benim bile aklım arkada kalmadı değil. O yüzden ne seçerseniz seçin hep bir acaba olacak içinizde.
Biraz baktım, sizin paylaştığınız p300 modeli tek fanla p400 de 2 fanla geliyor sanırım, ayrıca şahsi fikrimdir ben pek beğenmedim. Teknobiyotik sitesinde kasa kısmında birçok modelin incelemeleri oluyor onlara bir göz atın isterseniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı