R5 2600X sisteme OC yapılır mı?

sametouksz

Decapat
Anakart: B450M S2H. (alalı 1 ay oldu ya da olmadı)
Ekran kartı: GTX 970 4 GB 256 Bit.
İşlemci: Ryzen 5 2600X. (alalı 1 ay oldu ya da olmadı)
RAM: 8 GB. (alalı 1 ay oldu ya da olmadı)
240 GB SSD. (alalı 1 ay oldu ya da olmadı)

Bunlardan hangilerine overclock yapabilirim acaba?
Sanırım RAM'e yapmıştım zamanında bir şekilde ama bilmiyorum. Teşekkürler.
(Alalı 1 ay oldu ya da olmadı) yazmamın sebebi ise overclock yaparsam ne kadar süre kullanabilirim bunları?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS yönünden artış olmayacaksa hiç yapmayayım zaten hafiften bir korku saldı bir yanlışlık yaparsam diye.

Stock soğutucun varsa overclock işine hiç bulaşma tabii ki. FPS farkı istiyorsan 4GHz veya 4.2GHz'lere çıkman lazım onun içinde işlemci soğutucu şart tabii ki. Bende de stock soğutucu olduğunu için daha yüksek frekanslara çıkmadım. Overlock içinden yakından uzaktan alakan yoksa hiç bulaşma tabii ki.

Stock soğutucun varsa overclock işine hiç bulaşma tabii ki. FPS farkı istiyorsan 4GHz veya 4.2GHz'lere çıkman lazım onun içinde işlemci soğutucu şart tabii ki. Bende de stock soğutucu olduğunu için daha yüksek frekanslara çıkmadım. Overlock içinden yakından uzaktan alakan yoksa hiç bulaşma tabii ki.
Stock soğutucum var ve overclock ile alakam yok o yüzden sanırım vazgeçiyorum.

Stock soğutucum var ve overclock ile alakam yok o yüzden sanırım vazgeçiyorum.
Zor bir şey değil bakma öyle anlamıyorsan aman bulmasma diyenlere. Çok da gerekli bir şey değil fazla fark etmiyor Ekstrem bir şey yapmadıkça. Sorun yoksa ihtiyacın yoksa yapma. Ben de anlamıyordum baktım denedim ve yaptık. Sonra çok da lazım değilmiş dedim stok duruma geri getirdim.

Geri
Yukarı